bugün

Rafine şekere sağlıklı bir alternatiftir. Kendisiyle inanılmaz sağlıklı brownieler, kekler, pudingler dondurmalar, pastalar, protein barlar yapılabiliyor.
Şunun yerine bunu ye mantığında yağın yerine de fıstık ezmesini de koyunca al sana bitirim ikili.
Bu iki arkadaşla temiz temiz beslenemeyeceğin alternatif yok. *
Çok şekerli bir meyve yada herneyse.
Eskiden insanlar o sicakta bunu yiyip nasil kilometrelerce çöllerde yuruyolarmiş insani susatiyo.
bir çeşidi olan sukkari hurması şeker yerine bebek mamalarında kullanılması durumunda bebek sağlığı için faydalı olacaktır.
çok güzel be ^^ bele meyve kimin ama tatlı da gibi çok ^^

i love u hurma. <3
Hayaller;

görsel

Hayatlar;

görsel

Fakiriz diye demiyorum,.. Fakiriz.
ulan bazen düşünüyorum da meyvesi bu kadar güzel olan bi yer de ne bileyim.
Şahsen baklavayı tercih ederim . Ama hurma da lezzetlidir .
hayvan gibi kalorili meyve.
hayvandan kastım karınca değil hipopotam.
Cennet meyvelerinden. Dondurması bile çıktı.
içinde bir insan için gerekli tüm vitamin ve mineralleri barındıran yegane yiyecek. Cenabı hakk hz ademi yarattı. Çamurunun artığından da hurma ağacını yarattı. Arabistana giderseniz hurma demeyin yanlış (arapça kadın demektir) anlarlar. Temur deyin. Demirden aklınıza gelsin.
içerisinde insanı hayatta tutmak için tüm besinler mevcuttur.
Müşriklere tadını sevmezmiş.
Dünyanın en güzel meyvesi olmaya aday. Dağ çileği ile yarışır o derece.
Cok severek tukettigim meyvedir.
Tatlı yemedigim icin seker ihtiyacımı bu tür meyvelerden saglıyorum. Ozellikle iri olanları ayrı severim ki icine fındık ceviz konulan hurma benim icin butun tatlılardan önce gelir ve daha lezzetlidir.
Tatli krizinde bir kucuk hurma cok cabuk gecirebilir ihtiyacinizi. Ben severek tuketirim. 2-3 tanesi bir porsiyon meyveye esdeger o yuzden dikkat etmek gerek.
neden kendisiyle tür olarak hiçbir ilgisi bulunmayan karadeniz hurmasının bu isimle adlandırıldığına anlam veremediğim, ağacı palmiye ile akraba olan çöl meyvesi.
Bu arada özellikle açken iyi yeniyor, yiyesi geliyor insanın. Hafif karamelimsi güzel bir lezzet.
Boru tipi kızlara tavsiyemdir ağlıyorsunuz memem küçük diye, hurma ve nar tüketin de östrojen alın biraz.

Bu iyiliği de herkese yapmam he kıymetimi bilin.
Halamız olur; Adem Aleyhisselam’ın çamurundan kalan artıktan yaratılmıştır.
Leblebi gibi gidiyor birader. durduramıyoruz Efendim.
en iyisi ajwa olarak bilinen çeşididir. tunus ve iranın iğrenç hurmalarıyla karıştırmayın.
Sevmediğim için ateist ilan edildiğim yiyecek.
Şeker yerine iyi gider.
Hurmiş.
görsel
Evet, bu hurmadır.
Kemalist olduğum için bugüne kadar hep önyargı ile yaklaşmıştım kendisine. Ama bugün yemek zorunda kaldım tadı muhteşem. Gitti bunca senelik laikliğim.