bugün

(bkz: huri var dediler geldik)
cennete gitmek için günah-sevap hesabını tüccarlığa döken aklını ordaki hurilerden çıkaramayan dincidir.
bunların, dünyada da huri aramadıklarını kimse söyleyemez.
ters mantık ilişkisi, madem bu dünyada bu iş haram ise diğer dünyada neden haram olmuyor denilesi düşüncedir.
bu işin standardı yok mu ?
öteki tarafta cinsellik diye bir kavramın olmadığını bilmeyen insandır.
bunun nurilerle sevismek icin bu dunyada ortunenleri de vardir ki aman aman.
öbür tarafta şarap dolu nehirlerde yüzmek için sevap işleyip, bu dünyada ağzına içki sürmeyen dincidir.
acaba en azından islam dinine inanıyosa ve cayır cayır yanmamak için de sevap işlemeye devam ediyo olabilir mi diye düşündüğüm, çok ta doğru bi iş yaptıklarına inandığım insanlar.
aklıma hasan sabbah'ın fedaileri geldi.hurilerle sevişmek için ölüyorlardı onlar da.
dünyada kaşarlarla sevişmek için günah işlemekten daha karlı olduğu açık olan iştir. *
--spoiler--
bunu kadınlar duymasın ama erkekler sizin işinize yarar.
--spoiler--

bu nasıl bir kullanımdır ya. sen oraya milyonların dinini anlatmak için görev alıp çıkmışsın. ondan sonra inanmayan insan der tabii haklı olarak" muhammed akıllı adammış, insanları sevişmekle kandırıyor" diye.* sen dini düzgün anlat ki anlamak istemeyenler bile bir durup düşünsün. gerçekten mantıklı bu diyebilsin. huri denince neden senin bile aklına hemen sevişmek kıskanmak öpmek koklamak geliyor be cübbeli. hiç mi düşünmezsin huri olarak adlandırılan varlıklar cennette senin eşinin yani en sevdiğin hatun varlığın hizmetkarları olacaklar. e sen islam dininin anlatıcısı olarak cennete sevişmek için gitmek istiyorsan, ne yapsın seni dinleyen cahil halk. imam osurursa cemaat sıçarmış.
dini anlatırken, cenneti hurilerle anlatan başka bir halt bilmeyen cübbeli gibi ruhbanlarla, dini eleştirmek için cennette hurilerle sevişmek için sevap işleyen dinci diyen ateistin zihniyetin aynı olması durumudur.

huriden başka bişeye kafanız basmıyor mu olm? ya da aslında huri değil, amdan başka bişeye kafanız basmıyor mu diyelim daha bir açıklayıcı olsun.

biri aman ha amdan uzak durun yanarsınız diyor, biri amdan da uzak durulur mu tabudur diyor. sonra amdan uzak durun ha diyen adam sevap işlersen sınırsız am sahibi olursun diyor, amdan uzak durulur mu olm diyen adam da sınırısız am sahibi olmayı kötülüyor?

ne yaptığınızı bilmiyor musunuz nesiniz kimsiniz anlamıyorum ki?

herşeyi bu kadar basite indirgemeyin. müslüman ibadeti allah rızası için yapar, allahın emir ve yasaklarını onun rızası için yapar, karşılığında herhangi bir şey alıyor olması değildir hedef, zaten hedefi cennet olan insanın ibadetinde de iyiliğinde de herşeyinde de sahtekarlık vardır. itibar etmeyin. içten olun kendiniz olun. ne diyor ayet, "dosdoğru olun". Gerisini boşverin.
bu dünyada yapamadım deyip kendini diğer dünyada sağlama alan kişidir. böle bi adam düşünsenize bi. adam ölürken huri düşünüyor. geliyorum geliyorum huriler.. bu ne ya!! adam burdaki abazalığını diğer dünyada söndürmeyi planlıyor garip.
başka ne için olucaktı derler adama. vaad edilen bu.
dinci erkeklerin yalnızca bu dünyada değil, öteki tarafta da sikine düşkünlüğünü ispatlarcasına ortaya atılan ''huriler'' masalının mizahi başlığı.
görmedik ama görmüş gibi olduk. en çirkin huri dünyada ki en güzel kızı bile katlıyor güzellikte.
ayrıca bakireler senin için.
cennetteki o kadar güzelliğin içinde görünmeyecek detaydır.
zaten her namaz kılan ya da her müslümanım diyen cennete girmiyor. cennete girmek hiç kolay değil bunu bilsin paraya tapan cemaatçiler. benim enişte gülen cemaatinden it oğlu 5 kuruş için geberiyor. çok paracı. bütün çocukları da memur.

o itin yüzünden kiracıyız. amk pezevengi 5 tane dairesi var, birini bize vermiyor. neymiş ben bank asya sayesinde kazandım sizde kazanın. bide faiz değil kar payı diyor cehennemlik odun.

edit:sinirden yanlış yazılan kelime.
(bkz: metafizik hayvan)