bugün

ailenizde halihazırda avukat yoksa pek bir halta yaramıycaktır. kasacam hakim olacam diyosanız kolay gelsin.
sikindirik bir durumdur,zira padişahlıkla yönetilen ülkede hukuk mukuk hak getire.
insanı mutluluktan ağlatır. zira kendine, ailenden en sediğine verdiğin sözü tutmuş olmak demektir kimilerine göre hukuk kazanmak. sonra birde hüzünlere gark olmaktır, özel üniversite kazanıp da gidemeyeceğini farkedip hüngür hüngür ağlamakla sonuçlanır ki, etrafındakiler tarafından bu hüngürtünün siklenmemesi de daha bir koyar.
adaletini sikeyim dünya. *
Eylemdir.

Kendisini kazanmak için gece gündüz demeden çabalamak, herkes bir kitap bitirirken ikinci kitaba coktan baslamis olmak.

Kazanınca değiştirilecek.

Değiştirildi : Avukat oldum, bir süredir yoktum. Ne de çok özlemişim. Hoşgeldim.
kazanmak değil marifet, okumakta aslanım.
yeni umutlar demektir. belki ülke kaderini değiştirecek biri olursun he?
türkiyede okunması çok ironik bir bölümdür. hukuk okuyorsanız dikkat edin adalet sarayında hakkınızı savunduğunuz için göz altına alınabilirsiniz.
saçların ağaracak, çökeceksin, doktrin diye bişi var ki lanet edeceksin.
Kişinin genellikle kendini hakim olarak hayal etmesini sağlayan sürecin başlangıcıdır. Ki hakim olmak bu ülkede zor bir iş.
Bu dünya hiç yeri olmayan bir meslek bence.
hukuk okuyorum demeyi öğrenin, sıkca egzersiz yapın ki gugugukuyom cıkmasın. iki yanılgıdan da uzak durun ve çevrenize böyle olmadığını öğretin. hukuk ezber değildir. aynı zamanda çok konuşan adam iyi hukukcu da değildir. ceneye bakmıyor o işler. muhtemelen devam zorunluluğun olmayacak. bir kaç ders dısında gitmene pek gerek yok zaten. sağlam notlar bulmaya bak. iki haftada halledersin. adalet dağıtıcağım diye ideallere bürünme. öyle bir sey yok. adaleti sağlayamazsin sadece adil olabilirsin. hakimlik savcılık düsüneceksin ama muhtemelen kolaya kacarak avukat olacaksın akrabalara hakim olucam diye çok dillendirme madara olursun. hukuk okumanın forsunu hep yaşayacaksın. içinde o güven hep olacak. bi süre sonra yürüyüsün bile değisebilir. hukuk okumak güzeldir. hukuk okumak kefeni yırtmaktır. hukuk fakültesi her işe maydonoz adam yetistirir. bulunduğunuz her ortamı yesillendirmeniz dileğiyle öpüyorum canlarım.
Bu işleri bildiğim iÇin söylüyorum Çoğu avukat aÇ ve özel mezunları birer gerizekalı oldukları iÇin hakimliği kazanamıyorlar iş bilmez, anlamaz avukatlar her yıl sürüyle üzerimize geliyorlar. Meslek hayatınızda başarılar.
vakti zamanında deneyimlediğim başarı. sene 1991... önerilir.
paranız varsa hiç çalışmadan girmek içten bile değildir.
Derslerini ve sınavlarını görmeden denemeyin. Havam olur diye yazmayın, ilerde düz memur olanları gördüm. O niyet varsa gidin kamu yonetimi okuyun. Gencliginize yazik.
Zor. Cok zor. Edebiyat ve sosyalleri neredeyse fullemeniz lazim cok iyi de mat netlerine degmeniz lazim full olmasa bile en az 30 mat 2 yapacaksiniz kilciksiz. Bu da hayvan gibi calismaktan geciyor.
Çok kolaydır okuması gibi.