bugün

nejla dir ilkokul 1. sinif sene 1984 yine darbe sonrasi
bırak hoşlanmayı sevgili olduklarımın bile adını unuttum. amaaaan çok da fifi...
anasınıfına giderken vurulduğum ilkokul yıllarında da takık olduğum, seneler sonra gördüğümde buna ne olmuş lan böyle dediğim hatun kişisidir.

(bkz: okşan)
Elif. ilkokulda öğretmenimin yiyeniydi.
Ayşegül Durukan.
Melih. Bi soğuk isim kendi gibi. Neyse.
Kaan can Bozkurt. izmir'de ilkokulda asik olduydum.
Sarisin bı çocuktu o yuzden onu Amerikalı zannederdik sınıfça çocuğun ismine soyismine bakmadan. Amerikalı olunca da direk hristiyan diye fişlemiştik cocugu. Bı de vicdan azabı çekerdim ben gavur bı erkeğe nasıl asik olurum diye. Beynime tüküreyim iyi ki büyümüşüm.
1. sınıfa yeni geçmiştim okulun ilk günüydü okulda ebesinin hörekesinde olunca haliyle derse bi 5 dakika falan geç kaldım yani babam sınıfa bıraktığında tüm akranlarım sıralarda güzide öğretmen osman hocam da tahtadaydı. neyse sınıfa girdim önlerde orta sıralarda her yer dolu, arkalara doğru ilerlemeye başladım sonra ortanca sıraların en arkasında ilk aşkımı gördüm, çocuk da olsam aklım ermese de hala ayrıntılarıyla hatırlarım o günü ve elif'i, küt siyah saçları kocaman mavi gözleri ve mavi önlüğünün üzerinde civcivli bir yakalığı vardı. o ana kadar hiç bu denli heyecanlandığımı hatırlamıyorum (zaten 7 yaşındayım ne kadar heyecanlı olabilirim). sonra 4. sınıfa geçtiğimizde babalarımızın işinden dolayı o ankaraya ben de rizeye gittim bir daha da görebilmek nasip olmadı.

(bkz: elif).

edit: ulan aklıma; kıza onu sevdiğimi belli etmek için bir montumu sürekli onunkinin yanına asardım eğer başka mont varsa da onu yere atar kendiminkini asardım. hey gidi çocukluk be gözünün yağını yiyeyim.
Ortaokulda. Kıza daha net bakmak için sınıf içinde çöp kovasına oturuyordummm adını unuttum ama :d
Özgür barış... her seferinde ömrümde ilk defa kıvırcık saç görmüş gibi şaşırır mutlu olurdum. sonra gider saçını çekerdim. * saçı zıplayınca fark ederdi çektiğimi, sonra da 'cimcimeee!' * diye kızardı ^.^

onun yüzünden hala kıvırcık saçlı insanların saçını çekiştirmek isterim. 13 yılın alışkanlığı olsa gerek *
hoşlandığım kişi damla, aşık olduğum sevcan idi.
Aslıydı. O zamanlar 7-8 yaşındayım 1.sınıfa gidiyordum. O kadar çok hoşlanmışım ki, aynı yıl doğan kız kardeşimin adını da zorla aslı koydurmuştum.
okan. sınıf arkadaşımdı.