bugün

Çok çok sevilerek izlemeye devam edilen dizi..
4 sezon izlemiştim zamanında. Sonra yine araya sınavlar girdi bıraktım. Eğlenceli ve samimi bir diziydi. Ama sanırım friends alır.
Dokuzuncu sezonu boka saran dizidir. 12. Bölümdeyim marshall’ın yolculuğundan içim daraldı. it’s not “legen...wait for it..dary”
Öncelikle şu an çok doluyum ve yazacaklarım da spoiler dolu olacak*
2011 yılından beri bildiğim ama daha küçük olduğum için denk geldikçe izlediğim birkaç ay önce Netflix’te görünce baştan başladığım ve finalini bu sabah bitirdiğim dizi. Çok dolu olduğum için cümlelerim çorba olabilir sırasız şekilde yazabilirim. Final bölümünü açmadan önce kapımı kitledim kimse odama dalıp ağladığımı görmesin diye. Bu dizi beni kendine o kadar bağladı ki son sezon oldukça durgun ve kötü olmasına rağmen Lily’nin hamilelik testine, annenin ukulele çalışına kadar her şeye ağladım -girlspmsproblems- . Öncelikle Lily ve Marshall siz gerçek hayatta olamayacak kadar süper bir çiftsiniz bana göre. Her şeyiniz o kadar tatlıydı ki her izlediğimde bize de nasip olur mu be dedim. Keşke tüm çocuklarınızın büyümüş halini görebilseydik. Barney-Robin-Ted üçgenine gelecek olursakk bana göre Ted ve Robin arasında karşılıklı olarak hiçbir zaman gerçek bir bağ olmadı. Ted gerçekten ilk görüşünden itibaren vuruldu evet ama Robin ona gerçek bir şeyler hissetmedi. Barney ve Robin’e gelirsek gerçek anlamıyla soulmate idiler ve karşılıklı olarak birbirlerini çok sevdiler. Barney tüm hayatını değiştirdi ve o efsane evlilik teklifi... Robin de keza evliliğe çok uzak bi insanken Barney’e hayatının erkeği olarak baktı. Ve zaten bize tüm final sezonu boyunca bu “efsane” aşkın düğününe saat saydırdılar. Sonra düğünden 15 sn falan gördük ve çiftimiz 3 yıl sonunda boşandı. Bunu gerçekten kabul edemiyorum. Evlilik ile onları aynı kefeye koymaya yeni alışmışken bir de boşanmaları ... Sonra Barney’in hiçbir şey olmamış gibi eski hayatına dönmesi ve baba olması. Baba olma sahnesi çok duygusaldı ama gerek var mıydı? Anne ve Ted’e gelecek olursak ben Ted’in iyi kalbine ve mutlu olma isteğinin bir türlü yerini bulamamasına , çevresinde en olmayacak insanlar bile aşkı bulmuşken onun bulamayışına çok üzülmeye başlamıştım. Biliyordum ki hayatının aşkı ile mutlu bir ömür sürecekti. O yüzden Tracy ve Ted sahneleri bana çok duygusal geldi. Ama gel gör ki anne meselesini oldukça yüzeysel geçtiler çocuklar babalarıyla dalga geçtiler yapma artık falan diye. Bunu hazmedemedim en azından ölüm sahnesini hakkıyla yapsaydınız da biraz olsun önem verdiğinizi gösterseydiniz. Bu arada benim düşünceme göre Tracy çok sevmiş olduğu eski sevgilisi olan max’in yanına gitti ölerek ve ted de aynı sonu yaşadı robin ile . Ve bize 9 sezon boyunca gösterilen Ted bu üzüntü ile çökerdi altından kalkamazdı ama finaldeki Ted tekrar Robin’in kapısına gitti. Böyle bir şey olabilir mi ya gerçekten olabilir mi??!! Ben biliyorum ki Robin ile hiç mutlu olamayacaksınız Tracy’nin kemikleri sızlayacak onu gerçekte sevmediğin için...
Her şeye rağmen kalbime çok dokundu bu dizi. Karakterlerin hepsini ayrı ayrı çok sevdim. Ve hayatımın bu en arkadaşsız döneminde izlemem ekstra üzülmeme sebep oldu evet. Her neyse her şey için teşekkürler himym her zaman güzel hatırlanacaksın.
Aklımda finali şöyle kurguladım; Ted ve Tracy sarı şemsiyenin altında iken Tual- Sen Vaktinden Çok Sonra Gelen çalıyor ve son. Buraya kadar okuyan olacağını sanmıyorum ki ben de birileri okusun diye değil içimi dökmek adına 2 sene sonra buraya entry yazıyorum. Hoççağalın giduom bnN.
ben bu diziyi izleyip gülenleri anlamıyorum. sanki başkaları izlediği için kendileri de izlemek zorundaymış gibi mi hissediyorlar ? bence abartıldığı kadar iyi bir dizi değil hele bağımlılık yapacak kadar hiç değil.
film veya diziler sizin güzel zaman geçirmenizi sağlar fakat bu dizi bence zaman kaybından başka bir şey değil.
ben de yaklaşık bir yıl önce izleyip bitirmiştim.
yazar aşağıdaki entrysinde bana tercüman olmuş.
(bkz: how i met your mother/#41831249)

yapacağınız finali sikem.
Benim düşüncelerime de bu entryde (bkz: #41831317) tercüman olunmuş. Mesela benim kafama silah dayattırıp izlettiler diziyi. izlerken mimiğim oynamadı, zorla kahkaha attırdılar, çevreme beğendiğimi söylemem için baskı yaptlar. Başka dizileri ve filmleri beğenmeyenlere de bunu yapıyorlarmış, hiçbirimiz bir şey yapamıyoruz, tehdit ediyorlar, polisler, mahkemeler de bir şey yapamıyor.
Keşke hafızamı kaybetsem ve hiçbir şey bilmeden tekrar izleyebilsem dediğim dizi. Hoş tekrar izlesem de aynı heyecanı veriyor ama.
bir seksenler,leyla ile mecnun değildir. evet.
görsel
canım sıkıldıkça baştan başlayıp izlediğim dizi...sanırım 3 sefer filan bitirdim, her seferinde son sezonda fena duygulanıyorum...
Kürtçesi "min çawa diya te naskir?"

Ayrıca yapacağınız finalin amk.
friends dizisinin yan sanayisi olmasına rağmen severek izlediğim, bazen hala daha izlediğim legen-waitforit-dary dizi.

aklımda daima yer edecek olan sahnesi ise ektedir; https://www.youtube.com/watch?v=8ZyS83VHobI
izlemek için çok geç kaldığım ve bir türlü başlayamadığım dizi. Ben friends seviyorum arkadaş ya.
KEyfime keyif katan, çok geç farkettiğim ve her canım sıkıldığında sarındığım güzel dizi. Babacık döndü.
hayatı manitacılık olan boş beleş ergen tiplerin çok sevdiği vasat kesime hitap ettiğini düşündüğüm dizi. imdb'de 2 puan vermiştim açık ve net.
Çöbbbb.
Hoş dizi gerçekten barney stinsonla özdeşleştirmişim kendimi.
izlediğim ilk yabancı dizidir. Kısacık bölümlere fazla fazla mizah sığdırmışlar. Bitirmek nasip olmadı. Birlikte izlerdik o gidince ben de bir daha tek başıma izlemek istemedim.
Bu diziyi de artık nostalji kategorime katıyorum.Aklımda çok eğlenen sağlam bir arkadaş grubu olarak kalıcak.Bu arkadaş grubunu hep kıskandım.Böyle bir arkadaş grubuna hiç denk gelemediğim içindir belkide.
Legend - wait for it - dary. Legendary bir dizi.
Izlemekten hiç bıkmadığım bikamadığım dizidir. Keşke zihnimden biri silse de hiç izlememiş gibi tekrar bastan izlesem.

Ne zaman mutlu olsam ne zaman hüzünlü olsam kendimi bu diziyi izlerken buluyorum. Garip bi his seviyorum.
aslında dizinin gerçeklerini görürsek

Ted şıp sevdi biri önüne gelene aşık oluyor ve hiç te o kadar iyi değil. sevgilisini Robin ile aldatıyor, bir kızı doğum gününde terkedip sonra tekrar sevgili olup tekrar doğumgününde terkediyor ve bunun gibi bir sürü kalpsiz şey yapıyor.

Barneyi anlatmaya gerek yok zaten.

robin tam bir kaşar. bir Ted sonra bir daha Ted sonra Barney sonra tedle yatmalar sonra yine Barney bunların arasında onlarca geçen giden erkek. ayrıca Robin çok egoist bir karakter. güzelliğine çok güveniyor ve ondan başka bir vasfı yok. ayrıca Marshall hariç bütün dizi karakterleri bu kadınla yatmak istiyor. lily dahil.

lily gitti Marshalli resim uğruna terk etti sonra köpek gibi geri geldi. saçma sapan elbise ayakkabı merakı yüzünden kredi kartı borcuna battı hayvan gibi pahalı gelinlik aldı filan. Marshall kazansın bu karı yesin paso.

Marshall garibim vur ensesine al lokmasını.
bittin işte. sen de gittin diğer tüm güzel şeyler gibi. neyseki aşık olduğum insanla birlikte seninle tekrar buluşabilme planlarım var.

ayrıca karakterlerin kötü özelliklerinden bahsedip yerenleri görüyorum, kusur bulmak kolay güzel şeylere odaklanın, yani komedi dizisi çokta şey yapmayın
çoğu insanın sevdiği fakat benim sevmediğim sitcom.
hayır komik de değil ki.
çocuklar duymasınla aynı kategoride bana göre.

aa şu izlemiş ben de izleyeyim bari dizisi
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar