bugün

nedense son günlerde büyük bir suçmuş gibi topluma dayatılan homofobi nin sorgulandığı cümledir.
en ufak bir şey söylüyorsun; aa sen homofobiksin. eee öyleyim sana zararı ne?
hayır sen sabah akşam gay şakası yap, ibne de dur, hakaret etmek için sürekli millete eşcinsel de sonra homofobik ben olayım.
öncelikle homofobi suç filan değildir sadece bir sorundur. tam aksine kişilerin cinsel tercihleriyle alay etmek, bu sebeple onları aşağılamak, eşcinselliği hakaret ve küfür olarak kullanmak suçtur.
ben hemcinsime dokunmak zorunda mıyım, sarılmak zorunda mıyım? ayrıca gay arkadaşlarda bu kadar sırnaşık ve ısrarcı olmasın o zaman. ben hem cinsimle sevişmeyice homofobik mi oluyorum.
Suç olsa da kimsenin sikinde olmayacak olandır. Çünkü fıtratımızda vardır.
Ortada homofobiden kaynaklı manevi yahut fiziksel bir zarar söz konusuysa suçtur. Buna ayrımcılık da dahildir.
Eşcinsellik hastalık değil önce şunu minik beyinlerinizin pek de kıvrımlı olmayan loblarina sokun.

Ve evet homofobik olmak da suç değil, kinini nefretini içinde tutup pis salyalarini ortalığa saçmadikca. Ben bunu yapıyorum, böyle mutluysam kendi benliğimi bunda bulduysam senin düşüncelerin umurumda bile değil.
Homofobi bir hemcinsine dokunmak istememek değildir.
Homofobi hemcinsine dokunanlara duyulan nefrettir. Bu nefret yüzünden o kişiye zarar vermek ise nefret suçudur. Yani homofobi suç değil nefret etme hakkıdır ama nefretini dışa vurmak suçtur.

Eşcinsellik konusuna gelirsek eşcinsellik hastalık değil tamamen sorgulanması saçma var olan doğal bir olgudur. Tüm hayvan ırklarında görülen cinsel yönelim çeşitliliği insan hayvanında da görülüyor hepsi bu . Hani ne zaman eşcinsel oldun gibi bir durum yoktur zaten o kişi eşcinsel doğmuştur.

Kısacası eşcinsel diye ortalıkta herkesi yaftalayan herkesle gay bu diye dalga geçtiğini zanneden arkadaş aynı zamanda homofobik bir arkadaştır çünkü gay lezbiyen ve türevlerinin aşağılayıcı olduğunu düşünmektedir. Suç değildir ama kullanılmaması gerekir çünkü nefret söylemidir. Ve bu arkadaşın günün birinde bir eşcinsele zarar vermeyeceği kesin değildir.

Tüm sorularınız için mesaj atabilirsiniz.
sözlü ya da fiziksel eyleme dönüşmediği sürece homofobi suç sayılamaz.
Homofobi suçtur.
Eşcinsellerden rahatsız olmakla Homofobi farklı şeyler. Homofobi dediğimiz şey ağır bir nefret ve korkudur ki bu insanlar karşılarındaki insanı ezmek, yaralamak, değersiz hisettirmek gibi psikolojik ve fiziki saldırılarda bulunur. Yani suçtur. Başka bir insana zarar veriyorsun sen sonuçta. Psikolojik bile olsa.
değildir, homoseksüelleri sevmemek de suç değildir.

Saygı göstermemek suçtur, hatta suçtan öte, yanlıştır.
Tamam onları sevmiyor olabilirsin. O zaman bırak kendi hallerine. Zaten üreyemiyorlar. Kafalarına göre takılsınlar işte.
Bir escinselin reklam yaparcasına ve sanki dünyanın en şahane meziyetini yerine getiriyormuşcasına ben eşcinselim diye ortalarda gezmesi ne kadar normal ise, bir insanında homofobik olması o kadar normaldir.

Ya allah aşkına sözlükte bile eşcinsel olduğunu söyleyenler veya ima edenler el üstünde tutuluyor,

Onlarda resmen bokunu çıkartıkça çıkartıyorlar bu normal kabul edilirken

Homofobiklik suç olmalı he mi?

Hahahahhaassiktir.
eşcinsellerin bir kısmının "biz hastayız o yüzden saygı duymanız lazım" demesi, diğer kısmının da "biz hasta değiliz taam mı" demesi gibi ilginç bir durum da var...

ve sonuç olarak benim sanalda ve reelde tanıdığım tüm eşcinsellerin akıllı uslu insan olmaktan uzak, şımarık kişiler olduğunu görmüş olmam homofobik olmama sebep olmuştur, kendi payıma bunun (homofobik olmanın) suç olduğunu iddia eden herkesin amına koyayım. saygılar.

ister homofobik olurum, istersem olmam, sana ne yarrram.