bugün

efenim esasında en sinir bozucu materyallerden biridir bu karton kutular. bir de böyle hemen buluyorlar ya çıldırıyorum, filme girip kafa göz dalmak istiyorum o karton kutuyu bulup getirenlere.

hangi kutulardan bahsettiğimizi açıklayalım ki kimse fransız kalmasın mevzuya; fenim hani şu eleman işten kovulduğu zaman elinde bir kartun kutuyla gelip masasının üzerindekileri ona topluyor ya, hıh! onlardan bahsediyorum işte. ulan! istisnasız her elemanda olur mu aminakoyyim onlardan? adam kovuluyor, 2 dakika sonra elinde bir kutuyla çıkıp geliyor. ama kutu ne büyük ne de küçük! tam o masa üstündekileri alacak kadar oluyor. bir de eleman evden taşınacağı vakit çıkıyor bu karton kutular, biz olsak her taraf darma dağınım ve neyin nerde olduğunu bilmeden taşırız evimizi. "nassa orda çıkar" diyerekten. ama adam tüm eşyalarını bu karton kutulara dolduruyor yine açıkta kalan bir şey yok. ulan bir defadayetmesin anunagoyyim! bir defada "ahasktir gidiim 3- 5 karton daha buliim ben" desin. ne lan bu mükemmelik göt herifler!bariz bir şekilde emperyalizm kokuyor bu eylem. ciddiyim.
holivuud sana sesleniyorum, senin taaa mına koyim!

filmde bir adam işen kovuluyor, istifa ediyorsa gözümüze sokulandır bu.

abi adam kavga gürültü işte kovuluyor bir sonraki sahne elinde bir karton kutu ile arabasına biniyor. sanki aşağıdan bakkal mahmut abiye seslenip karton istiyor pezevenk. belli işten kovulma hissiyatı ile almış gizlemişin odanın bir kenarına kutunu. fekat bunu gözümüze gözümüze sokmaktan vazgeçin olm!

bazısı da istifa planları yaparken bir tane bundan edinir ama ofise girişini göremeyiz hiç, "sen kovamazsın ben istifa ediyorum" repliğinden sonra masanın yanında hazır bulunur o. hemen doldur içini ve çık. işten kovulmak çok kolay zaten. bu şartta bile tertip düzen var adamlarda. orospu bohçası gidip düğleyip çıkmıyo bak.