bugün

bu sene ygs'de %88 başarı yüzdesi yakalayan başarılı bir okul. okulun ocak reisi malfoydur. bu da böyle biline.
her şeyin başladığı ve her şeyin biteceği yer. en büyük sevinçleri de acıları da 7 kitap boyu biz burada yaşadık.

görsel
her gün dua edip uyanmak istediğim yer.
final haftasında her türk okulu gibi olur türk öğrencisinin gözünde. facebook'tan finalle ilgili durum güncellemeleri yapılır okulun bilgisayar laboratuarından.
büyücülerin ve cadıların okuduğu okuldur.Kahramanımız harry potterda bu okuldadır.Voldemort da burdan yetişmiştir.Hogwarts dışında 2 okul daha vardır.Okulu bitirdikten sonra direkt meslek sahibi olunur. (lise yok)
tembelinden çalışkanına her öğrencinin okumak istediği okul.
kpss ile not işlerine atandığım okul.
şimdi malfoy düşünsün.
Kurtadamların reisi olduğum okulum.
SBD'lerden en yüksek notları alabileceğim, en büyük büyücü olabileceğim fakat mektubumu getirecek baykuşu yolda ruh emici saldırısıyla kaybeden okul. Kendim gideceğim ama önce onlar teklif etmeliler.
Şu anda binamın ortak salonunda bulunduğum okul.

Boşuna heves etmeyin hiç aksiyon yok zamanında savaşta yer alan ailelerin çocukları krallar gibi okumaktadır zaten öğretmenler soyada göre muamele yapıyor soyadınız bunlardan biri değilse adam gibi muamele görmezsiniz.
soyadınız aşağıda varsa gelin yoksa salla gitsin

1. potter

2. Weasley

3. Malfoy

4. Longbottom

5. lovegood

7. Granger

8. black

9. moody

10. lupin
--spoiler--
-Bu okulun adı ne? + Hogwarts - Aaa ne değişik isim anlamı ne? + Cennete düşen ilk okul
--spoiler--
kızların minili takılması son derece hoşgörülü karşılanırken, bir kaç türk din kardeşlerimizle mescit açılması için imza toplama kampanyası düzenlememiz son derecede aykırı ve marjinalce bulunmuş ve 2 arkadaşımın okuldan atılmasıyla sonuçlanmıştır. siz siz olun din hassasiyetiniz varsa gitmeyin, eşinizi, kuzeninizi, çoluğunuzu çocuğunuzu göndermeyin.

okulda çok seks dönüyor zira...
böyle okula can kurban dediğim ilim irfan yuvası. hogwarts ingiltere'de bulunur. sihir dünyasının en taşaklı okullarından biridir. öğrencilerine yedi yıl boyunca yatılı eğitim verir. yamulmuyorsam çocuklar on bir yaşında okula başlarlar.
okul zamanının dört büyük büyücüsü tarafından kurulmuştur. doğal olarak okul binalarına da onların isimleri verilmiştir. şimdi tek tek isimlerini yazamayacağım, üşendim efenim.
öğrencilerin hangi okulda eğitim göreceklerine müdür değil seçmen şapka karar verir. boru değil yani sihirli bir şapka bu.
çocuğun kişiliğine ve yönelimine göre seçmen şapka binayı belirlemektedir. bizim esas oğlan potter, o boyuna bakmadan şapkanın seçimine karışmıştır ve kendisini gryffindor'a yollamasına sebebiyet vermiştir. iyi de etmiştir, malfoy ile mı takılacaktı amk.
neyse efendim, okulumuzun müdürü esasen dumbledore'dur. bir ara sihir bakanının gönderdiği uyuz bir karı gelmişti. kısa sürede okulun nefretini kazandı ve atadamlar tarafından ormanın derinliklerine götürüldü kendisi. adını hatırlayamadım şimdi.*
kızların merdiveni abaza erkekler düşünülerek büyülenmiştir. fakat erkek yatakhanesinin merdiveni büyüsüzdür. potter buna rağmen bir kız atamadı ya odaya, salak bu çocuk yemin ediyorum gerizekalı.
okulda en sevdiğim öğretmen cool duruşu ile müdür yardımcısı minerva mcgonagall olmuştur. kendisi aynı zamanda biçim değiştirme hocasıdır. severus snape karanlık sanatlara karşı savunma öğretmeni olmak için kıçını yırtmıştır. sonunda da olmuştur. (bkz: harry potter ve melez prens). ama dumbledore'u öldürmesi ve kaçması sonucu ders yine öğretmensiz kalmıştır.
okul aynı zamanda pek çok sihirli tablo, oda ve geçit barındırmaktadır kendi içinde.
son olarak sınavlardan bahsedelim. büyücü okulu da olsa sınavlardan kaçış yok efendim görüyorsunuz. iki sınav türü vardır. ilki sıradan büyücülük düzeyi sınavları ki bunu beşinci sınıfta olur öğrenciler. ikincisi de feci yorucu büyücülük sınavları, bunu da yedinci yani son sınıfta olurlar.
Sonsuza kadar içinde şikayet etmeden yaşanabilecek büyü okuludur.
tüm kalbimle gerçek olmasını diledigim yatılı ütopya okulu.
snape gibi muhteşem öğretmenler sayesinde sümüklü harry gibi ergenlere bile dayanılabilecek muhteşem okul.
Bir muggle yaklaştığında sadece üzerinde "uzak durun : tehlikeli" yazısını gördüğü büyücülük okulu.
bu arkadaş beni mahkemeye verecekti ne güzel niye silindi ki.

ulan iki heyecan yaptırmıyor şu sözlük adama ne var şöyle gitsek ifade versek ellerimize kelepçe falan taksalar öyle elimizde numaralı tabela foto çektirsek.
hayallerimin eğitim yuvası. inanarak bekledim beni de çağırcaksinız diye ama olmadı be.
bir zamanlar benim de içinde bulunduğum ilim irfan ve cadılık yuvası.
öğrenci işlerine bindirdiğimin okulu.

sectumsempra amk.
minecraftta inşa edildiğini öğrendiğimden beri tek amacımın orayı görmek olduğu yerdir.
Aq muggle'larının giremeyeceği yerdir.
Harry potter ve melez prens filminin oyununu yükleyip canım sıkıldıkça şatosunda gezdiğim okuldur. Ortak salondan iksir sınıfına giderken biraz yolu karıştırıyorum ama zamanla alışıp alternatif yollar bulacağım.
türkiye de olsa imam hatip ortaokulu olması muhtemel okuldur. (bkz: hogwarts anadolu imam hatip lisesi)