bugün

böyle dendiği zaman sanılır ki hoca normal zamandan daha önce bırakacak fakat yoktur böle bir şey, hayatta da bırakmaz, bunu söyleyen öğrenci de daha sonra sınıftaki diğer öğrencilerden dayak yiyeceği için salaklığına yanar durur.

(bkz: katil olma nedenleri)
bunu söyleyen kesinlikle sigara içmiyordur. sigara içenlerin hım pımsss seslerine maruz kalır.
ikinci öğretim öğrencilerinin tercihidir genelde.kişi bir an önce evine gidip dinlenmek istemektedir.
hocalarımdan biri bi dönem boyunca blok ders yapmamıştır. bi gün kafasına bişey düşer ve bizlere sorar:
+hoca: arkadaşlar blok ders yapalım mı? (bütün sınıf dumur olmuş vaizyette sesi sedası çıkmaz.)
+hoca: oylama yapalım arkadaşlar. blok yapalım diyenler el kaldırsın.
60 kişiden 59 u elini kaldırır ama bi tane yavşak kaldırmaz.
+yapamayalım diyenler? o 1 yavşak elini kaldırır ve bütün sınıf o an ona döner.
+hoca: tamam arkadaşlar ara veriyoruz.
ardından hoca sınıfı terk eder. o 1 tane numunelik arkadaş olay mahhalinden hemen ayrılır ve bi daha haber alınamaz.
blok yapınca, vereceği arayıda derse katarak, bir daha teklif dahi edememenizi sağlayan hocalara da söylenmiş sözdür.
sigara içmemden ötürü, bu cümleyi kullanana saydırdığım öğrenci söylemi.
(bkz: acı hatıralar)
hocam ara verelim, bok yapalım
(tuvaleti gelmiş öğrenci söylemi, bunu söylediğine göre cidden zor durumdadır)
her zaman uyuz olduğum tiplerin klasik sözüdür ara vermeyince 10 dakika erken bırakılmanın peşindedir bu insanlar. ulan bırakın bir sigara içelim kendimize gelelim.
bunu diyen, bak şuraya yazıyorum, ilkokulda sınavda arkadaşıyla araya çanta koymuştur, orta okulda "örtmenim dün ödev vermiştiniz" demiştir, lisede de sınavda hep ikinci kağıdı istemiştir..

o kadar diyorum sana.
bu diyen öğrenciye o kitapları blok blok.. (bkz: neyse)
sigara içmeyen, ön sıralarda oturan ve ıslak kızılcık sopasının tadını merak eden kişinin ağzından dökülen cümledir.
bu arkadaşlar varya işte onlara tek söyleyeceğim şey şudur.
ne istiyorsunuz lan benim içeceğim bir dal sigaradan.
(bkz: onların ben amınakoyum çok ayıp ediyorlar)
(bkz: geber lan ibne) *
dersten sonra dövülecek olan arkadaşın son sözleridir.
baygınlık gecirtecek tekliftir. hep uyukladim blok derslerde.
ağzına vurulası arkadaş sözleridir.
otura otura ağrımadın mı vicdansız, azıcık gezeydik dışarı çıkıp.
Geçmek bilmeyen derstir.
(bkz: işemeyede mi gitmiyah)
Lise derslerimde 6 saatlik ders gördüğümüz halde bir gün boyunca sadece 10 dakika hava alabildiğim sistem. Her insanın bünyesi kaldırmayacak bir sistem. Bu sözü söyleyen kişiler normal değillerdir. Çok fazla zeki olma ihtimalleri yüksektir.
gününe ve dersine göre verebileceğiniz tepkinin değişebileceği durumdur. şimdi art arda dandikten bir ders varsa iki ders blok yapması uygundur hatta ikinci ders büyük ihtimal doğru düzgün bile işlenmeyecek olduğu için çok çok iyi olacaktır. ancak gelip te sen hoca en karmaşık anlaşılması en zor olan ve zaten öğrenciyi 40 dk da mudara edecek bir ders anlatıyorsan ne blok dersinden bahsediyorsun.

insanlıktan çıkmayalım lütfen. zaten o ikinci dersten sınıfın çoğu bir şey anlamıyo.
Sigara içmeyen dünyaya kazık çakmaya gelmiş sınıf arkadaşımızın naçizane(!) serzenişi ensesinde nefeslerimizi hissetme hızı ışık hızıyla yarışır.
aynı hocayla üst üste 3 dersiniz varsa söylenebilecek söz.
Sonunda adamda bıkıyor zaten toplasan 2ders saati ancak ders oluyor.
diyenin ağzına bir tane çakma isteği uyandırır. ben o arada kaçıp gideceğim belki hayvan , ne diye özgürlüğüme engel oluyorsun.
an itibari ile fenerbahçeli futbolculardan hakeme söylenmesi beklenen klişe. aksi takdirde maç yalan olacak.
kürek ağızlı gerizekalı sınıf arkadaşı cümlesidir.

' hocaam yeaaa blok yapalıııım ' derler bi de yaya yaya. hay ben senin...