bugün

tam anlamıyla adamın hasıdır. tüm partilerin insanları köleleştirme amacı güddüğünün farkına varmış adamdır.

adam gibi komünist partisi yok ki ya? deme olasılığı yüksektir. greenpeace gönüllüsü olabilir
aynen öyle komünist partiler bile artık emperyalizme ortak oluyor.
Ne sağcıyım ne solcu futbolcuyum futbolcu diyen kişidir.
OYUM BOŞA GITMESIN DIYE DALLAMANIN BIRE OY ATACAK ADAMDIR.
boş adamdır.
Kendi düşüncelerine uygun düşen bir parti bulamamıştır.
Oy vermenin vebalini biliyordur ve oy kullanmamanın da bir hak olduğunu biliyordur.
(bkz: ben)
ülkesinde kocaman demokratik boşluklar vardır, saygı duymak gerekir.
çiçek-böcek partisine oy verme potansiyeli yüksek adamdır.
ülkedeki siyasi zihniyetin farkında olan kişidir.
özdemir asaf ın " insanlığa faydası olmayan tek kurum siyasi partilerdir" sözüne göz kırpmıştır aynı zamanda.
siyasi partilerin demokratik olmaması, insan odaklı siyaset yapılmaması, partilerin birbirinin kopyası şeklinde olması, millet vekil haklarının her geçen gün daha da abartılması, seçimlerin gerçek anlamda seçim olmaması, halkın sadece seçim zamanlarında hatırlanması, ( başkasının seçtiklerini seçmek) gibi bir çok nedenlerden ötürü oy kullanmayan kişidir. oy verecek parti yok madem oy kullanmayayım yada sistem kuponu yapayım düşüncelerinde olmadığını umuyorum. sandıktan sadece sistem çıkar ve verilen her oy bu sistemi besler.
basiretsiz muhalefet partilerinden hazetmeyen insandır. *
ta kendisiyimdir. türkiye'de demokrasinin adamakıllı işlediğine inandığım gün değişebilirim. ki bu da pek mümkün görünmüyor.
hiçbir partiyi desteklemeyen adam gitsin rujunu tazelesin.
doğru yolu bulan adamdır.seçimlerde hepsinin gözü doysun diye her partiye üçer beşer basacaktır.
özgür adamdır.
partinin bütün fikirlerine he demek,
koyunluktur,
sürüyle kaybolmaktır.
zamanında oynanan oyunları görmüş hepsi aynı terane ulen diyen zat-ı muhteremdir.
3-4 yıl boyunca susan , sadece seçim zamanı halkın yanına inen,vaatlerini açıklayan,işçinin,çiftçinin yanında olsan partileri tutmayan adamdır.

adam mıdır? adamdır...
bizzat benim'dir. ne hiçbir partiyi ne de hiçbir sivil toplum kuruluşuna bir faydam dokunmamıştır. bana dokunmayan yılan bin yaşasın
ottur adam değildir. ağaçtır.
net bir şekilde akıllı adamdır. oyla hiçbir şeyin değişmeyeceğini anlamıştır. partilere umut bağlayan, onlar için çatışan salaklara kahkahalar atmaktadır. hiç kimsenin halka hizmet etmeyeceğini, sadece kendi cebi için o koltuğa geçmeye çalıştığını senelerdir süregelen tecrübeden anlayacak kadar zekası gelişmiş olmakla birlikte, gücün eninde sonunda herkesi yozlaştırdığını fark etmiştir.
pek tabi bu kişi aynı zamanda benimdir.
Ulkesi icin bisey yapmamis olandir. Ulan burda chp ile mhp nin iktidarligini gormemis kisi "dogru duzgun parti yok" diyor.
parti desteklememek kişisel bir durum, dolayısı ile bu nedenle eleştirilemeyecek kişidir.

ancak bu kişi, hayatın sırlarına vakıf olmuşcasına, ''ayy onların hepsi pisss'' edasıyla bu eylemini sürdürdükçe alay konusu olması da mümkün.

tüm dünyada mevcut en ideal yönetim biçimi demokrasi ve parlementer sistem. uygulamada her devlet başarılı olmasa da, diğer tüm yönetim mekanizmalarından üstün olduğu bir gerçek. ve bu sistemin işleyebilmesi için de seçime katılmak gerekiyor.

bugün türkiye'de faal 87 parti var. sanırım dünya rekoru, her önüne gelen parti kurmuş. ve normalin çok üstünde parti adetine ve envayi çeşit görüşe rağmen bir tanesini bile kendine yakın hissetmemek saçma.

devletin başına geçenlerin bu gücü kendi çıkarları için kullanması da, buna izin veren halkın eseridir.

oy vermezsin gelemezler, oy vermezsin giderler, bu kadar basit... nasılsa hiç bir şey değişmeyecek diyerek oy kullanmamak en büyük acziyet bana göre.
(bkz: apolitik)
parti varda bizmi tutmadık.bir tane sadece mutluluk getirecek insancıl bi parti yok sağcısı solcusu ayrı ayrı o yüzden benimdir efenim.
Yanlız şaka maka seçime oy vermeyen kitle baya fazla, haziran ayında bu safta olanlar sonuçları belirler.
Bu insanları kendi oy pusulasına çeken oylarını artırır.
Yanlız kafama takılan bişey var sen hem akp'yi tasvip etmiyorsun ve diger partiler'e sıcak bakmayıp kararsızlıgı tercih eden insansın ne yaptıgını anlamak mümkün degil, sonrada ötmeyin akp'yi eleştirmeyin, bide bunun boş oy kullanan modeli var.
hiçbir zaman kraldan çok kralcı olmayan adamdır. herkesin yanlışını rahat rahat konuşur, mantıklı geliyorsa kabul eder. tartışmaların içine sıçmaz, tartışır. hiçbir şey olmasa bile en azından "çalıyor ama çalışıyor" demez.