bugün

en son 6 yıl önce bir kız için çabaladım. az ötesi it gibi peşinde dolanmak olurdu. sağolsun 3 ay peşinde koşturduktan sonra ikna oldu ve sonrasında ilişkimiz 1. yılını doldururken camışın biriyle aldattı beni. bu sebepten kimse için çabalayacak değilim artık. saçma sapan egolarınızı tatmin edeceksiniz diye itin götüne giremem bu yaştan sonra. işinize gelince eşitlik, işinize gelince "ben götümün üstünde bekleyeyim erkek dolansın çevremde" yok öyle.
mayaların çabala kabilesine mensup erkektir. (bkz: chabalamayan)

hatta bunları şöyle bir görselle de tasvir etmişlerdir. kalplerini çıkartıp güneşte kuruttuktan sonra seven kadına armağan ederlerdi.

görsel
benimdir.

evimden zor çıkıyorum; allasen ne kızı? ekmek almaya giderken 5 dakika düşünüyorum.
etrafında çabalamaya değer gördüğü kız yoktur.
ne yazık ki.
Kızların peşinde pervane olan gevşekten bin kat daha iyidir.

Kızların götünü kaldırmaz.

Helal olsundur.
Olması gereken de bu. Tebrik ediyorum.
insanların egosunu gereksiz yere tatmin etmek istemiyordur.
zamanında çok çabalamış ve karşılığını* çok güzel almıştır. o yüzdendir.
Benimdir o. Sadece arkadaş olur gecerim. Sevgili neyin bana gore değil be kardeşim.
forvetsiz maç'a çıkan futbol takımı gibidir.
gol atamazsan kazanamazsın.
Abi biri için çabaladım. Hem de öyle böyle değil. Olumsuz olunca bıraktım. Birkaç zaman sonra tekrar denk geldi. Tabi liseden kurtulduğum için kendi tarzımı yaratmıştım o sıralar. Bu sefer de o çabaladı ben oralı olmadım. Ne yani görünüşe mi önem veriyosun?
belki de çevresi, çabaladığının göstergesini anlayamadıkları erkektir. bir erkek , bir kızı gerçekten severse çabalar. ama herkesin çabalayış şekli, elde etme arzusu farklıdır. her yavşaklık yapana çabalıyor baksana derseniz, olacağı budur.
adam gibi adamdır.
Hiçbir yere varamayacak erkektir.
ilişki emek ister, gayret olmazsa olmazı.
iki gün kızları siklemeyince o eski hayranlık kalmıyor gençler.
Kendisini dinlemek, yaralarını onarmak isteyen berk'in omuzlarına koşuyor Merve.. Benden demesi.
sizi süründüren bu mantık. kızları uğrunda çabalanması gereken varlıklar olarak görüyorsunuz. oysa ki durum hiçte böyle değil. siz böyle gördükçe böyle yapmaya çalışıyorsunuz ve bu çabalarınızın sonucu size göt kalkıklığı olarak döndüğünde şikayet ediyorsunuz.

olum siz mal mısınız?