bugün

az önce tesadüfen sky turk 360 da denk geldiğim program..

gelmez olaydım diyeceğim ama iş işten geçti, yapacak çok fazla bir şey yok.

iki tane ecnebi abla var ekranda.. kafaları güzel gibi geldi ilk başta.. ingilizce aksanındna kesinlikle türk olduğu anlaşılan dış sesten başka bir abla bunlara sorular soruyor..

ambiyans bir budist ayin mekanı gibi bir yeri andırıyor..

enteresan müzikler..
puslar falan..
ablalar mest olduklarını anlatıyorlar.. duş yok tuvalet yok ama muhteşem bir huzur var burada.. 5. gün alıştık bu ortama.. acayip huzur doluyuz..

dış sesteki ablada yer yer giriş yapıp aynı huzurun kendisine de doluğunu, burayı bırakmak istemediğini anlatıyor içli içli..

5 gün güneşe ve aya bakmak çok ilginçti huzur dolduk bu ibadetle diyor ecnebi ablalar..

incir çekirdeğine incir ağacını taşıtan güzel allah'ım en acilinden hidayet ver bu kafası dumanlılara diyorum içimden..

sonra öğreniyoruz ki tibet'in kalaçakra bölgesiymiş muhteşem izniva muhiti..

"eee ne var bunda tuhaf olan" dediğinizi duyar gibiyim?

tuhaf olan bu programın ilgili tv kanalında ramazan ayının 19. akşamı iftar sonrasında yayınlanması !

her kanalda "sahur bereketi", "iftar hareketi" türünden programlara alışmış ve benimsemiş bir bünye bu tür alternatif iftar kurguları ambale ediyor abi..

tibet neresi ya...kalaçakra neresi..

17 saat oruç tutuluyor bu memlekette şu günlerde.. ambiyansımızı bozmasanıza..

buradan kanalın yetkililerine sesleniyorum;

hoca mı bulamadınız, zekeriya beyaz dahi gelmedi mi kardeşim program yapmaya?

tamam kültürümüzde değişik dinlere mensup kişilere iftarlar verme gibi bir olgu var ancak bu kadarı fazla arkadaşım ya..