bugün

tüm yargılardan azad olmuş, hiç bir acı, heyecan, hezeyan, güzellik, çirkinlik karşısında uyarılmayan ruh dinginliği.. ataraksiya yaşam.. hiçbir şeyciklerin kaydınıza değememesi.. bu dizelerin bile..

"bir yaratık gördüm, çıplak, vahşi.
çömelmiş oturuyor
yüreğini ellerinde tutuyor
yiyordu
dedim ki: "tadı güzel mi dostum?"
"acı, acı," diye karşılık verdi;
"ama seviyorum
çünkü acı
ve benim kalbim." *
moral bozukluğunun tavan yaptığı durumlarda vuku bulur.
uyumayı da uyanık kalmayı da, yalnız kalmayı da kalmamayı da istememektir.

(bkz: Psikopat)
hayatın her doğan gün ve gelişen saatlerde aynı menfaat tablolarını ve aynı rutin senaryoyu sahneye koyduğu günümüzde, gayet doğal eylem. olunmak istemeyen kişi olmaktansa, insanın köşesinde kendini bilip oturmasıdır.
isteyecek birşey kalmaması.
Manik depresif bir ruh hali içerisinde bulunduğunuz vakit hissedilen boşluk, hiçlik ve anlamsızlığın yarattığı duygusal enkazın naturel bir neticesi olarak gerçekleşen durum.
bu dünyada renk, nakış, lezzet, ne varsa küsüm;
gözümde son marifet, azrâil'e tebessüm... * *
isteyip de sahip olamayacağı şeyleri istemeyerek karşılaşabilecek hayal kırıklıklarını en aza indirme..
hiç bir şey istememek de bir istektir aslında. hiç bir şey istememeyi istemiş oluyoruz.
hiçbir şey istememek bir istek değildir. eğer bu bir istek olsaydı, hiçbir şey istememek mümkün olmazdı. kişinin hayatında bir geçiş dönemidir. bunalmış ve hayattan bir beklentisi kalmamıştır. kötü bir durumdur.
Hayatın tadı tuzu kalmamış hicbir seyden zevk alamamak demek.
tükenmişlik artık.
O halde istemek eşittir istememek.

Kalıcı bir hal almışsa depresyon belirtisi gösterir.
Depresyondur.
insan hiçbir şey istemeden duramayan bir varlıktır. Aksi taktirde depresyon söz konusudur.
(bkz: hiçbir şey istememek)
Hani oyundaki tum gorevler biter ve serbest gezersin ya öyle bi sikicilikta.
Zaman gecmiyor beaaa.
sadece mutlu olmayı istemektir.