bugün

mayday mayday hey gidi günler hey.
(bkz: hey gidi dünya hey)
güzel günlerin geride kaldığını anlatmak için kullanılır.

görsel
görsel

https://twitter.com/i/status/1581163354118180865
zaman ne çabuk geçmiş ile benzer anlam taşır.
sobanın üstünde güğümle ısıtılan suyla bıcı bıcı yapmak özlendi.
Keyifli bir nostalji programı.
Trt müzik kanalının 2013 yılından beri yaptığı müzik yayını imiş Vay aq ben daha yeni gördüm. 2000'li yıllardan çalıyor şu an. O zamanların şarkıları bile mutlu aq.
Trt müzik kanalında eski yılların şarkılarının yayınlandığı nostalji müzik yayını.
Şu salgın günlerinde izledikçe " lan o zamanlarda yaşamak varmış" dedirten trt müzik in yayınladığı programdır.
70, 80 ve 90'ların en nadide şarkılarını bulabileceğiniz nostalji programı. Trt müzik'te. Hüzünlendirme garantilidir. Ahh çocukluğum!

görsel
Trt müzikte an itibariyle yayınlanan programdır.

açın izleyin dinleyin şarkı nasıl olurmuş görün amk

Ben fero lolo diye gezmeyin ortalıkta.
TRT müZikte yayınlanan program.yeni başladı.aşkın nur yengi estetiksiz burnuyla arzı endam etmekle.çağırma beni şarkısıyla.eski klip sevenlere duyurulur.
Geçmiş zamanlarda yaşanılan anılar hatırlanınca kullanılan söz öbeği. Misal; 2002 dünya kupası 3.lüğümüz ; hey gidi günler *
fetullah gülen'in ağlama top 10'unda 2 numaradır.

bir daha yok..

en güzel gözyaşı henüz dökülmedi de ondan.
ulan ne günlerdi be.. hala aklıma geldikçe tebessüm eder duygulanırım.
TRT müzik'in en iyi yaptığı işlerden biri. Geçmişe yolculuk ettirir. kah huzunlendirir, kah tebessüm ettirir.

An itibariyle yayınlanan şarkı;
tarkan- kış güneşi
Eskileri yâd ettikten sonra Sonuna bir 'hey' hecesi daha ekleyerek dile getirilen/ sarf edilen cümledir
90 lardan müziklerle beni benden alan trt muzık in bir programı. Kapatamıyorum tvyi ne mukemmel müzik ne tatlı tipler.
fethullah gülenin bir sohbetinin içeriği.
trt müzik kanalında yayınlanan çoğunlukla 70'ler, 80'ler ve 90'ların şarkılarının çalındığı güzel bir program. özellikle oldies meraklıları için kaçırılmaması gerekir.
şu an ki program da "anılarla müzik" programına ağırlık vermişler, ne de güzelmiş lan şarkılar o zamanlar.
salçalı ekmeği özledim lan. Herkese rağmen hala yaparım ama etrafındaki bazı kişiler fazla hoş karşılamıyor. Neyse salla gitsin onları babiş.
Saklambaç oynardık Sokaklarda .
trt müziğin en güzel programı. yayınlanan kliplerin tarihlerinin ekranda gösterilmesini ayrı tebrik ederim.
yine acayip müzikler donmekte olan trt müzik programı.