bugün

Basima gelmis hadisedir. Ogrenci belgesiyle birlikte dilekce yazip subeye veriyorsun. Parami istiyorum diye. Onlar hallediyo.
bankadan iadesi talep edilebilir, ama banka isterse iade etmez. bu durumda kanun yoluna başvurmaktan başka çare yoktur. maalesef yargıtay, hesap işletim ücretlerini geri almak için en kolay yol olan tüketici hakem heyetlerine başvuru yolunu kapattı.

bu nedenle, hesap işletim ücretini geri almak için mahkemede dava açmak gerekiyor. 50 tl için dava açıp uğraşmaya değer mi değmez mi ayrı mesele.

yargıtay tüketicilere zor ve uzun bir yol gösteriyor ne yazık ki.
dayimin başına gelmiş olaydır. yarım saatlik musteri hizmetlerine küfür seansindan sonra 80 tllik hesap işletim ücretini geri alıp 50 tl'lik bonus da yukletmistir.
Maaş ve öğrenci kartlarından alamazlar.
Öğrenci olduğunuzu belgelendirin, ücret hesabınıza aktarılır.
öğrenciyseniz ve türkiye iş bankası kartı kullanıyorsanız, dilekçe yazıp o dilekçeyle birlikte öğrenci belgenizi herhangi bir şubeye verin. paranız iade edilir.

dilekçeyi çok kasmayın. sakin bir şubeye gidin. yardımcı olurlar. benden 5 kere çektiler 5 kere geri aldım. bir keresinde 1.12 tl eksik gönderdiler. o ayrı bir mesele.

not: ben dilekçeyi para çekildikten hemen sonra yazıp parayı öyle alıyordum. yıllar önceki ve birikmiş bir parayı almadım.
GeÇmişe dönük olabiliyorsa milyarderim.
yapı kredi seklinde adlandırılan bankadan 170 tl'mi çatır çatır alarak gerçekleştirdiğim eylem.
Tüketici heyetinin kararıyla hemen iade edilirdi hesap kesim ücretleri şimdilerde yargıtayın bu halk yandaşlığını engellediği bir gerçek. Yargıtay problem çözmek için değil de işleri yokuşa sürüp paraları bankalara akıtmak için var olan bir kurumdura vardırılabilecek mevzu, Ziraat bile kesiyor.