bugün

başarısızlıkla sonuçlanacak sınavdır. zira bu kişiler: "dinimiz kendimize taaaaaaam mı?" derler. Yalnız bir türlü ateist olan bir insana saygı duymaz saldırırlar ellerine geçen ilk fırsatta. SAdece ateistlere mi? dinlerinin kitaplarında yazan bir şeyin, tersinin yapıldığını görürlerse öfke kusup küfürler yağdırırlar. Sonuç olarak anlıyoruz ki; dinleri eleştirilmesin, dinlerinde mantık sorgulanmasın ki onlar da bu işten soğumasınlar diye endişe ederlerken kendilerini ona buna saldırırken bulurlar. Nedeni; dinsizleşmekten ve mantık çerçevesinde düşünmekten çok korkmalarıdır. mantıklı düşününce allah'ın onları çarpcağına inanırlar.
kimse saldırmaz efendim, milletin çok şeyinde afedersin. ben görürüm onları şeklinde gülüp geçiyor millet. böyle demeyen varsa ondan da kime ne.
Var olmayan bir sınavdır bu. Herkes kendi işine gücüne baktıktan sonra kimsenin bir birine bir şey diyeceği yoktur. Kişinin en fazla yapabileceği tavsiye vermek olabilir ki onu da çoğu kişi bana ne diyerek yapmamaktadır.

Ancak "bak ben ateistim sizden farklıyım, çok marjinalim, çok özelim bik bik bik .. " deyip Allah a Kur'an a söven kişiye de haddini aştığını hatırlatmak gerekir. Yoksa şerri hükümlere uymadığı gerekçesiyle kimse kimseye küfürler yağdırmaz. Örneğin namaz kılmayan büyük bir çoğunluk var -ki ben de bu gruba dahilim- kimsenin bana küfür yağdırdığını falan görmedim. Zira Allah ile kul arasına girilmez.

Sırf ilgiyi üzerine toplamak, ezikliğini biraz atıp popüler olabilmek uğruna insanların inandığı, değer verdiği bir şeye hakaret etmek, onu küçük düşürmek hiç bir züppenin haddine değildir. Sorguluyorum diye laf sokmaya çalışmak, açık bulmaya çalışıp karşındakini küçük düşürmeye çalışmak sadece kişinin ne kadar aşağılık olduğunu gösterir.
Dinde de bazı şeyler sorgulanabilir. Körü körüne inanmak bir şey ifade etmeyebilir. Ancak insan aklının almayacağı, yetmeyeceği ve açıklayamayacağı durumlar olabilir. işin bu kısmı imana girer zaten. Her şey bilimsel ispatla açıklanıp önünüze serilmiş olsa herkes inanır o zaman da seninle benim aramda fark olmazdı değil mi? O zaman açık arayıp, insanların kutsalına hakaret edip kendinizi alçaltmak yerine, her fırsatta ateist olduğunuzu ifşa edip marjinalliğinizi, ne kadar özel olduğunuzu vurgulamak yerine gidin kendi işinize gücünüze bakın. Sonra da gelip hani sizin hoşgörünüz, hani islam medeniyetiydi bilmem ne diye zırvalamayın.