https://m.youtube.com/watch?v=EzkFJ6l3OB0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir vatandaşla girdiği diyalog sırasında kurduğu cümle. Cumhurbaşkanım dediğine göre herkesin iş bulması gerekmiyor demek ki. Evet.
Ne desem bir tarafıma sokacakları söz.

Bitiyorsunuz bayım.
herkes vergi ödeyecek diye bir şey mi var? ağla ezik.
Ne kadar kolay açıkladı 4 buçuk milyon işsizliği.hayret ettim.dün yine gittiğim iş görüşmesinden elde sıfırla ayrıldım. Bugün hastaneye gittiğimde işsiz olduğum için sigortamin olmadığını söylediler.herkes iş bulmak zorunda efendim,çünkü iş olmadan yaşayamıyoruz.
cumhurbaşkanı'nın cumhura karşı kurduğu vicdansız, seviyesiz, düşüncesiz, haddini aşan cümle.
adı üzerinde cumhurbaşkanı, yani cumhurun, halkın başındaki adam...
cumhurun başı, cumhura karşı bu sözü söyleyebilir mi?
işte türkiye gibi bir ülkedeyse söyler.
kimse de ona bir şey diyemez, hatta videoda gördüğüm kadarıyla onu alkışlayanlar, tezahurat yapanlar bile olmuş.
yazık...

cumhurbaşkanının birinci görevi anayasayı uygulamaktır.

bakınız tc anayasası bu konuya şöyle müdahil oluyor.

tc anayasası madde 41, 2. fıkra:
Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, teşkilâtı kurar.

tc anayasası madde 49, 2. fıkra;
Devlet, çalışanların hayat seviyesini yükseltmek, çalışma hayatını
geliştirmek için çalışanları ve işsizleri korumak, çalışmayı desteklemek, işsizliği önlemeye elverişli ekonomik bir ortam yaratmak ve çalışma barışını sağlamak için gerekli tedbirleri alır.

peki sayın cumhurbaşkanının yönettiği hükümet/devlet bu tedbirleri alıyor mu?
işsizliği önlemeye yönelik, ailenin huzur ve refahına yönelik adımlar atıyor mu?

he atıyor, iş adamları toplantısına gidip konuşma yapıyor, "ya her patron 3-5 işçi alıversin diyor ancak."

yani istihdam sağlama ödevini, iş hayatını düzenleme ödevini sırtından atıp yine vatandaşa yüklüyor, dünyanın en yüksek genç işsiz nüfusu ile, avrupa'nın en yüksek işsizlik oranı ile yine çıkıp yüzde 50 oy alabiliyor.

saygısızlık gibi olmasın ama, sayın cumhurbaşkanı, al sana anayasa, okursun bir ara;
https://www.tbmm.gov.tr/anayasa/anayasa_2018.pdf
Yandasa ve gemisini yürüten hariç.
Belediye de çalismadan para alanlar 7 ayri maas alanlar falan onlar ne o zaman derler ama.
Tayyip'in dün işsizlikten yakınan türbanlı bir kadına verdiği cevap.
'Kocan çalışıyormuş yeter işte' diyor. *

E size müstehak len!
once boyle diyorlar sonra insanlar evlenmeyince de cocuk riskiyla gelir diyorlar, ne desem bu noktada hic bilmiyorum.
herkes çalışmamalıymış,

aslında doğru,

çalışan , dinamik olan bir ülke olmak bizim neyimize..

ehonomimiz çoh eyi hem,

fabrika kapatırız,üretmeyiz ..
zarar ediyordu deriz satarız..

sonuçta her dediğimize secde eden bir kitlemiz var..

üreten gelişen değil, tüketen ve hortumlanan çokomelli bir ülke oluruz belki ne olacak..

insanımız gittikçe fakirleşir, asgari ücret açlık sınırının altında gezer , kendi insanımız borçlu doğarken, aç gezerken..

yetmezmiş gibi bir de milyon milyon ne olduğu bilinmeyen suriyelileri alırız ülkeye ..

niteliksiz üniversite açarız her sene,
ve içine niteliksiz eğitimcileri doldurup sözde bilim yaparız..

sonuçta dindar nesil isteriz diyen eğitimcileri getirdiler,
din karın doyurur çünkü..

işsizlik oranı artsın ne olacak ki,
sonuçta bizim de bir beyaz sarayımız var..

hem yol da yabdılar,
köprü de yabdılar..

hani şu 40 yıllığına yabancı şirketlere devredilen köprüler..

hem hastahane yaptılar,
kimsenin uğramadığı boş hastaneler..

üretimden çok betona dayandılar,

ama zihniyet işte,
çalışmayın, üretmeyin ne olacak ki..

ekonomimiz çoh eyi, hatta çokomelli..
var tabi mecbur para kazanmak zorundasın, bugün olmazsa yarın ama mutlaka bir gün. oturduğun yerden bile kazanırsın en basiti https://www.clixsense.com/?14423130 dan üye ol, türkçe görev, anket yap, kazan... ayda 100 usd kazanırsın. oturduğun yerden kazanacağın bin çeşit alternatif var...
Tüm sülaleni memur yaptın ama onlar da iş bulacak diye bir şey yoktu?!
Herkese tarafsız yaklaşması gereken insan seçimleri iptal ediyor, kendi akrabasını dostunu kayırıp onları zenginliğe boğarken vatandaşını emekçisini borç batağında boğuyor.
Rüzgar eken fırtına biçecek.
"maaşım yetmiyor diye ticaret yapıyorum" "ticaret yapmasam geçinemem" diyen kişi beyanı.

peki bu insanlar nasıl geçinecek sayın reyiz?

http://www.hurriyet.com.t...yapmasam-gecinemem-206986
2 üniversite mezunu kadına resmen sana kocan baksın umrumda değilsin diyor. yazık günah.
Sene 2009, 10 yıl öncesi. 10 yıllar geçiyor ama değişen bir şey yok.

görsel
Herkes size oy verecek diye de bir şey yok.
fatma betül sayanlar merdivenden kayanlar

merve kavakçıların tüm kabileye devlette iş bulunabiliyor oysa.
türk milletine söylenecek en güzel şey "rehberi karga olanın burnu boktan kurtulmaz" atasözüdür. bu millet bu adamı seçti, asrın lideri dedi, neyin lideri olduğunu hepimiz gördük.

kendi çaldıkları ortaya çıkmasın diye adam seçim bile yeniletiyo.

bi de "ele verir talkını kendi yutar salkımı" atasözü var. o da çok uygun.

millet kendi kaşındı. bu adama reyiz falan dedi. güzel oldu. söyleyecek tabii. güzel söylemiş. herkes iş bulacak diye bişey yok. sen de bulamıyıver, n´olcak yani?...çok doğru söz... asrın lideri o...öyle şeyler söyliycek tabii...sen kimsin ki 1500 odalı saray yaşayan adama gidip iş bulamıyorum, diyesin...dünyada hiçbi liderin sahip olmadığı uçan sarayı var onun...sen kimsin ki, haddini bilceksin...madem iş bulamıyosun, git as kendini, asrın liderine niye gidiyosun?!...

oy verdi bu millet bu adama...sözlükler onun fanatikleriyle dolu...

rehberi karga olanın burnu boktan kurtulmaz...yersen...yiyeceksin...zike zike yiyeceksin...

seçmeseydin !!...
adam haklı.
zaten calışmayı sevmiyorum.
iş beni bulsun.
Bunu diyen zat çift Maas aliyor, sarayda oturuyor, kilosu 4 binlik çay iciyor, her ay saray bakımı için 21 milyon gidiyor ve bunun parasi bizim cebimizden cikiyor, uyan artık halkim uyan.
Sana kötü bir haberim var ama; evet var.