bugün

burger sattıkları için.
kapalı ve sıcak ortamlar olduğundan olabilir.
ısınıp telefonlarını şarj etmeye gidiyorlardır.
sadece avmler değil her yer dolu.
uçaklar, otobüsler, kafeler, restaurantlar, havaalanları, terminaller, sokaklar, caddeler, her yer dolu bu ülkede.

ayda üç şehir gezen ben istanbul a döndüğümde fark göremiyorum. türkiye'nin her yerinde insanlar faal ve belli noktalarda biriktikleri için sadece orası dolu gibi bir algı var sayılıyor. çünkü sen oradasın ve onu görüyorsun. allah'ın malatya sı, bartın ı, fethiye si, ordu su, karaman ı, konya sı kısaca tüm türkiye. her yerde faaliz, aktifiz ve her şeyin bulunduğu cadde ve avmlere sıra sıra gidiyoruz. o şehri ziyaret edip oraya giden, kafası esince zaman kendine ayıran, köylerden şehir merkezine inen, randevu olarak gösteren birçok insanımız var. buluşma noktası başka nasıl bir yer olabilir ki? tenha bir yer olamazdı herhalde. bunun parayla ilgisi yok sadece kişinin kendi zaman kavramıyla ilgisi var. terminal gibi bir yolcu gelir, bir yolcu gider. avm ye o gün maaşını almayan da yarın gelir, canı istemeyen başka bir gün gelir o yüzden bu sirkülasyon böyle sürer gider. Avmye de parasız gelen olmayacağına göre orda herkes zengin gibi görünür halbuki geldiği an paralıdır sadece bir de böyle düşün dostum.
millet kışın ısınmaya yazın serinlemeye doluşuyor.
işsizlikten..
her zaman söylerim avm'ye girişler ücretli olmalı. poşetin 0,25 kr, tuvaletin 1-2 tl olduğu yerde avm'lerin ücretsiz olması anlaşılır şey değil.

millet tuvalet parası vermemek için avm'ye giriyor arkadaş.
ben şahsen evime çıkan yokuşu 6 ay önce kazıp, sözde yol yapacak olan belediyem yapmadığından malaklar gibi çamura bulanarak gitmemek için avm nin ön kapısından girip, en üst kattaki arka kapısından evimin caddesine çıkıyorum. e5 e inen, avm dibindeki yokuş neden köy yolu gibi, hem de bu kadar yol uzmanı olduğumuz halde, onu sorgulasak?
Kış gününde bu tür kapalı ve ferah alanlarda, ısınmanın ücretsiz olarak sağlanması kalabalık olmalarında büyük etken.
Vatandaşın kredi kartına ve kredili mevzuat hesaplarına el konulup tekrar gözlemlenirse toplumun genelinin ekonomik durumu daha net anlaşılacak sorudur.

Evet hepimiz aşırı zenginiz gerçekten.
çünkü değiller.
la yok zengin görünmek için gidiyorlar.
Avm'ler fakirler için kapalı gezme alanıdır.
'' dostlar alışverişte görsün '' durumudur.
Benim gibi üşüdüğünde avmlere giriyorsaniz dolu olur.
Avm ler dolu restoranlar dolu Cafeler dolu eğlence yerleri dolu barlar dolu tatil yerleri dolu cogu kisinin altinda iyi kotu araba bla bla bla.
belki tuvalete giriyolardır.
Kuru kalabalık. O da kısmen. Mesela gidin zorlu ya, nişantaşı citys e bomboş... ama gidin istanbul foruma yürüyen merdivene binmek için sıra beklersiniz... kimsenin bir şey alacağından da değil o safi gidelim zaman geçsin gezelim mantığı.
herkes fakirse bu arabalar evler kimin yahu .

artık insanlar yattıkları yerde istedikleri ayaklarına kadar geliyor .

yemeksepeti.com

getir.com

vesaire.com

güncelleyin kendizi düzelirsiniz .

20 sene öncesinde takılı kalmayın .

muhalefet gibi kaybedersiniz yoksa .
bir de kriz var derler. yasasin ak parti. diyen kitlenin gözlerinin ici parliyor.
1. hepimiz alışveriş bağımlısı olduk gidi bi dolaşıp bakmadan edemiyoruz. en olmadı bi kahve içip çıkıyoruz.
2. absürt derecede indirim reklamları yapılıyor, doğru mu diye bakıp fiyatların yüksek olduğunu görüp mağazadan eli boş çıkıyoruz.
3. ucuz birşey varsa da bizden önce alınmış oluyor, elimiz boş çıkıyoruz.
4. evde yalnız oturmaktan sıkılıp insan içine çıkalım diye düşünüyoruz.
(Not: ben yapmıyorum ama yapan arkadaşlar vardır diye böyle bir dil kullanarak yazdım.)
(Dip not: bir adet eldiven almaya tüm aile cümbür cemaat geliyorlar ondan kalabalık)
Rant uğruna bütün parkları bahçeleri yakıp yıkıp geçtiğiniz için olabilir mi?
Dükkanlar boş iken avm dolu olsa kaç yazardır.
demek ki para var .

yemeksepeti.com

getir.com

çöpe atılan ekmek miktarını hesaba katmıyorum bile .

hani şu muhalefetin yalamaları varya onlara diyorum çöpe atmayın yiyin o ekmekleri çöpe atmayın aç kalmazsınız .

altında mersedes var ama ekmek alamıyoruz kardeşim diye algı kasan muhalefet salağı otur sana da sıfır .

bu iktidar sana açık vermez saldıracağın noktaları biliyor çünkü .

yatırımı da o noktalara yapıyor tabiki .

hadi siz başka noktalar bulun kendinize .

neye yarıyacaksa artık %25 le .
Sıcak. Üşümuyoruz. Kemiklerimiz ısınıyor. Allah avm dikenlerden razı olsun.