bugün

Şuan aklımda yanan müthiş fikir.
kurtulamayacaktır. neden dersen ; öncelikle toplanan paranın yüzde 60 kadarı ensar vakfı, okçuluk bilmem nesi, türgev gibi vakıflara aktarılır. kalan yüzde 30 ile ilk baharlık saray yaptırılır. kalan yüzde 10 da yandaşlara dağıtılır. elde ne kaldı ? sıfır..
Herkesten Topladığın 50 liralar ile napacaksın önce o çılgın projeyi bizlere anlat yok öyle bedave sipali.
Para yine eşit miktarda aziz milletimize pay edilirse ekonomide çağ atlayabiliriz.

Bence de müthüş fikir!
ülke iyi durumda, en azından bana güzel.
Benim yediğim ekmekten, içtiğim suya kadar vergi alan devlet bana bakacak, ben ona değil. Benim verdiğim 50 tl kurtaracak olsa ülkeyi, bir aylık trt paylarını hazineye aktarsalar süper güç oluruz sanırım.
Onuda yer hırsızlar.
Hayır insanlar dönüp kendilerine bir çeki düzen verse işte o zaman ülke hatta dünya kurtulur bence.
Ulan 50 degil binlerce lira vergi öduyo her vatandaş, 50 dert olsa.
Yine mi iban atmışlar?
ülkenin parası yok mu diye düşündürdü.
Amale hesabı yapalım.
80 milyonuz, 50 lira versek (anasından yeni doğmuş olanın parasını da babası verse) 4 milyar lira.
Günde 4.5 milyon lira gideri olan cumhurbaşkanlığı sarayı (Danıştay raporunda 2018 de olan gider) göz önüne alınır da, 2020 yılı hesaplarına göre (döviz kuru, enflasyon, maaşlara yapılan zam, personel sayısı artışı ile örn: Su, ısıtma gideri, elektrik gideri, internet harcaması aboneliği gibi kalemlerden oluşan “tüketime yönelik mal ve malzeme alımları 2017 de 25.5 milyon liradan 2018 de 40.9 milyon liraya yükselmesi vb örnekleri düşünülürse 2020 de cumhurbaşkanlığı sarayının masrafını 1 yıl karşılar.

Ne kadar fakir insansınız ya...
50 lirayı para sanıp bana hesap yaptırıp, beni yoruyorsunuz.
güncel Önemli Başlıklar