bugün

Hergün her an edersin, beklersin. Bazen işimi ben halledeyim dersin atayım kendimi şu arabanın önüne ama yapamazsınız. Eğer inanan biriyseniz yapamazsınız. Ancak dua edersiniz al canımı diye. Almayacağını bilirsiniz çünkü siz onla sınanıyorsunuzdur "Yaşamakla"
Sen masonsun büyük düşün.
Yaşama tutunabilmek için bir şeyler istemek daha mantıklıdır.

“Başa gelen bir sıkıntı sebebiyle hiçbiriniz ölmeyi istemesin. Eğer ölümü istemek zorunda kalırsa şöyle desin:
Allahım! Yaşamak benim için hayırlı olduğu sürece hayat ver. Ölmek benim için daha hayırlı olduğu zaman canımı al!”
(Buhârî)
aman ne uğraşıyorsun dua etmekle, al silahı zehri artık herneyle ölmek istiyorsan kendi işini kendin yap. Gökte olduğu iddia edilen saçmalıklara yalvarak bi şey yapamazsın.
inançlı olduğundan intihar edemeyen birisinin hezeyanı.
kendisini anlıyor ve vereceğim adrese gelmesi halinde acısına son vereceğimi belirtmek istiyorum.

kendisine yeni bir hayat bağışlayacağım.

nicke odaklan.
bir ust leveli olarak, obur taraftan soz verdikleri halde almamislar canimi. hainler o kadar da hazirlanmistik!

sizofren olmadigimi belirtmemde fayda var sanirim.

dunyayi yasanilacak bir yer olarak gormeyen bunyenin hakli talebidir.
gerizekalılık göstergesidir zira kimse için kendinden daha değerli ikinci bir varlık yoktur ve olmamalıdır. şayet ki bir varlığı kendinizden üstün tutuyorsanız bu saçma sapan depresyon halinin içine düşersiniz. ölmek için dua ederken bile hayat devam eder çünkü hayat devam etmek zorundadır. tıpkı siz öldükten sonra da devam edeceği gerçeği gibi.

(bkz: inadına yaşamak) gerek.