bugün

sweet dreams ile birlike en çok bilinen eurythmics şarkısıdır. 80'li yılların önemli bir öğesidir.
Hypnogaja coverı adamı dağıtır. Yapmış adamlar.
eurythmics in 1983 tarihli touch albümünden bir şarkı.

youtube linki:

http://www.youtube.com/watch?v=PscogedAWTI

edit : link yenilendi

http://www.dailymotion.co...e-comes-the-rain-agai_fun

not : uyari icin tesekkürler envivoconmariachi
hypnogaja versiyonunda vokalin telaffuzu insanı öldürür, kendine bağlar bir daha da bırakmaz.
otururken,yürürken,düşünürken,ağlarken,yemek yerken,içerken dinlenebilir Hypnogaja cover'ı . her daim aynı hissettirebiliyor, eğer sözleri hayatınızla paralel gidiyorsa...
ne zaman bıkıcam diye düşünüyorum...
yağmurun altında * ortaköy-beşiktaş arası yürürken ya da dolmabahçe-beşiktaş arası yolda, yalnızken ve hüzünlüyken dinlenmesini tavsiye etmediğim şarkı. Aksi takdirde psikolojide hasar yaratacak etkiler yapabiliyor. *
ruhu yerinden silkeleyip, altındaki tozları venüs'E üfüren dehşet bir hypnogaja şarkısı..

büdüt: tam şarkıyı dinlerkene türkiye-norveç maçında 2. golü atmış olmamız da ayrı bir böğürme öğesi olmuştur an itibariyle..
"ahanda gene yağmur yağıyor" şeklinde çevrilebilir.*
acı veren şarkı.
2000' li yılların başında hoş parçalara imza attıktan sonra dağılmış a1' in slow parçası. linki de vereyim tam olsun.
http://www.youtube.com/watch?v=aimimJYxtNw
vokalist arkadaşın şarkı bir iki dakika daha sürse intihar edebileceği gibi,ettirebileceği insanın butun geçmiş acılarını yeniden su yüzüne çıkartan acı dolu şarkı...
(bkz: orijinalinden guzel olan coverlar)
hypnogaja sayesinde bağımlılık yapan şarkı.

türkçesi de şöyledir:

Yağmur buraya tekrar gelir
Düşer başıma hatıralar gibi
Düşer başıma yeni bir duygu gibi

Açık havada yürümek istiyorum
Seninle sevgililer gibi konuşmak istiyorum
Okyanusuna dalmak istiyorum
Senleyken de yağar mı?

Bebeğim benimle aşıklar gibi konuşur musun ?
Yürürmüsün benimle onlar gibi?
Konuşur musun benimle aşıklar gibi?

Yağmur buraya tekrar gelir
Yağar başıma acılar gibi
Parçalar beni yeni duygular gibi

Açık havada nefes almak istiyorum
Seni sevgililer gibi öpmek istiyorum
Okyanusuna dalmak istiyorum senin
Senleykende yağar mı yağmur? *
hypnogaja şarkıya ayrı bir güzellik katmış,cover hali orjinalinden çok güzel.
bir hypnogaja şarkısı. insanı alıp götüren cinsten bir şarkı. * işte sözleri:

Here comes the rain again
Falling on my head like a memory
Falling on my head like a new emotion

I want to walk in the open wind
I want to talk like lovers do
I want to dive into your ocean
Is it raining with you?

So baby talk to me ; like lovers do
Walk with me ; like lovers do
Talk to me ; like lovers do

Here comes the rain again
Raining in my head like a tragedy
Tearing me apart like a new emotion

I want to breathe in the open wind
I want to kiss like lovers do
I want to dive into your ocean
Is it raining with you?
insanı etkileyen sözlere sahip şarkı.Fakat solist arkadaş nakaratta çok zorluyor,olmuyor,olmuyor!..
hypnogaja cover ı gerçekten çok başarılı olan şarkıdır.hatta ilk olarak şarkıyı hypnogaja dan dinledikten sonra orjinalinin çok bayık gelmesi bile mümkündür.vokal kendinden geçer,bizi de geçirtir.
Hypnogaja coverı ile harika bir hal almış şarkıdır..vokalin çok farklı yorumu, isyankar tavır ve kimi zaman sert tonları ile dinleyiciyi kendinden geçirip acayip kavramları düşündüren şarkıdır...dinlenilesidir...
hastası olduğum şarkı. yağmurlu bir havada dinlediğinizde yüreğinizi uçurumlara atmanıza sebep olacak şarkı. duygusal ötesi, az biraz melankolik şarkı. hypnogaja dan dinlemenizi tavsiye ederim ben.
saatlerce, milyonlarca üstüste dinlenebilitesi olan mükemmeler bir şarkı. bir şarkıdan insan hiç mi bıkmaz? evet gerçekten bıkmazmış.. o nasıl bir içten söylemedir, o nasıl bir haykırıştır.. söylerken ve dinlerken yaşamak bu olsa gerek.. çığlık attığı anda senin de pencereden atlayasın gelir. daha bir bunalıma, daha dibe, en dibe.. son zamanlarda dinlediğim en güzel şarkıdır diyebilirim. hypnogaja cover ı ile evet..
dinlenmesi ve söylenmesi pek bir keyifli olan şarkıdır.
hypnogaja yorumuyla 1:15-1:16 arasındaki bağırışı bambaşkadır. şarkı zaten bambaşkadır, süperdir, dehşettir.
(bkz: here comes the rain again)
Hypnogaja şarkısıdır sözlerinden hiç bişey anlanmasa bile solist hissettirerek söylediği için ingilizce bilmeyenlere bile duygusal gelen, dokunan şarkıdır. **
ölmeden mutlaka dinlenilmesi gereken harika ötesi parçadır.*