bugün

ateist. sözlük anlamı olarak; mantıksız gerekçelerle kendilerine çıkış yolu arayan güruh.

bir ateist ile karşılaştığınızda sohbet etme fırsatı bulursanız, ilk cümlesi "herşeyi reddetmelisin" olur. kendilierini öyle şartlamışlardır. buradaki herşeyi reddetmelisinden kasıt, kişideki var olan dini inkar etmesini sağlamak.

herşeyi sebebinle öğrenmeyi yeğler. sana doğru gelebilir fakat sapkınlıklarını ilk planda sana empoze etmez.
ateist sinsidir, arkadaş iş çevirendir.

ateist her şeyi sebebini bilerek yapmak ister. fakat her seferinde çuvallar. çıkış olmadımı olasılığı işe katarlar. bölye olmalı, şöyle olmalı. fakat bazı şeylerin sebebini öğrenmek saçmalıktan ibarettir. bize o kadar akıl bahşedilmemiştir.

örneğin allah birdir. ondan başka ilah yoktur. ateiste göre mantık olarak bizi birisi doğurdu, onuda birisi doğurdu, yani tövbe haşa allah' ında bir geçmişi olmalı diyen bir ateist zırvası duymak çok mümkündür. allah doğmamıştır. allah birdir.
bunun sebebini araştırmak zırvalıktır. bize o kadar akıl bahşedilmemiştir.

bir ateist büyüklerine saygı göstermez. sebebi ise " neden saygı göstereyim. ben araştırdım bir sebep bulamadım" demesidir. bu tip ateistler dünyada o kadar çoktur ki ahlak olarak milletleri ulusları köreltirler. toplumu ayakta tutan ahlak değerleridir.
bu bağlamda ateist insan saygısız olup ahlaki değerleri yoktur.