bugün

hay ben böyle kafanın içine sıçayım dedirten bir durumdur. en ufak harekete, en ufak söyleme, en ufak ayrıntıya bu kadar takılır mı insan diye sürekli kızarım kendime. resmen bir hastalık.
hayatı zorlaştıran, anı kaçırmaya sebep olan bir durum. oysa kafaya takmakla değiştirebileceğimiz bir şey yok. nasıl olsa her şey olacağına varıyor.
Kafayı mı keseyim bundan kurtulmak için bilemiyorum.
her şeye kafayı takarsan kafayi yiyen sonun da sen olursun.ancak elimde değil her şeyi olmasa da birçok şeyi kafaya takıyorum.
hayat güzel değil ama kendine zarar vermeye değmez.
hayattan soğumanız için bire bir yöntem.
insanı içten içe yiyip bitiren bir hastalıktır bu. düşünmekten uyuyamamak, düzensiz beslenmek, sosyal hayatta sorunlar yaşamak vb. gibi sonuçları olur. tek çaresi sizin gibi her şeye kafayı takan biriyle arkadaşlık etmektir. çivi çiviyi söker yani. böyle biri olursa hayatınızda, yükünüzü paylaşmış hafiflemiş olursunuz. tedavisi budur.
hastalığım.
Bir hastalık.
Erken yaşlarda kalp spazmı geçirmektir. Sonrasında hala kafaya takmaya devam etmektir.

Huylu huyundan ne zaman vazgeçtiği görülmüş.
Takın efenim takın sonrada depresyona girip görün ebenizin örekesini.
her şeyi taktım gençliğimde kafamda 1 tel saç kalmadı sende takma saçını düşünüyorsan.
Benim gözümde tek çözümü kimin üzüleceğini umursamadan uzaklara gitmek. Yeni bir başlangıç diyebilirsin adına.
Iyi değildir. Tıpkı boş vermişlik gibi.

Bazı şeyler kafaya takılmalı bazı şeyler de yerine göre boş verilebilmelidir.
S:Amirim cinayet büroda hep sizi ispitlediğimi zannediyorlar
B:Sen kafaya çok takıyorsun.Herşeyi kafaya takma.
Önüne geçilmediği sürece neticesi;

(bkz: obsesif kompulsif kişilik bozukluğu)
artık rutin haline gelmiş davranışımdır.mesela şuan neden her şeyi kafama taktığımı kafama takıyorum böyle saçma sapan bir döngüdür işte.
Sonra vay efendim niye allah belamizi verdi.
insanı mutsuz yapar. şu kısacık hayatta mutlu olmak istiyorsanız; geçmişe takılı kalmamalı, gelecekle alakalı kaygı duymamalı, sizden iyi durumdakilere bakıp şikayet etmek yerine sizden daha kötü durumdakilere bakıp şükretmelisiniz. insan bunları ne oranda yaparsa o oranda da mutlu olur. kendinizi mutsuz hissettiğiniz anlarda, bir anlık gözünüzün görmediğini hayal ettiğinizde bile aslında ne kadar fazla nimetle donatıldığınızı anlıyor ve hemen moralinizi düzeltiyorsunuz.
engel olunamayandır. kafa bu onada takılıyor bunada. Psikoloji bozar, sinir bozar, dengenizi bozar, her şeyi bozar bu eylem. Biz yaptık siz yapmayın.
insanın bazı sınırları zorlandıktan sonra istemsiz olarak yaptığı eylem (çoğu zaman). Bazen o kadar stresli ve hayatını yönetemez oluyorsun ki her şey adına deliriyorsun sanırım.
Kafaya askı muamelesi yapmak.
Sevmediğim bir huyumdu. Sevdiğim biri bırakmamı söyledi hayatın böyle çekilemeyeceğini buna devam edersem kimsenin benim yanımda olmayacağını belirtti. Başta vazgeçiyordum bu huyumdan sonra anladım ki ulan bu benim zaten insan kendinden vazgeçmemeli seven böyle sevsin.
insanın ömrünü yer, içini kemirir. her şeyin fazlası zarar derler, ama bu eylemin azı da zarardır.
Saç Döker.