bugün

aşkın da dahil olabileceği önerme. bazen öyle seversiniz ki platonik aşkınız hiç bitmesin, o sizi hiç bilmesin, sevmesin istersiniz. sanki kavuşunca aşkın biteceği korkusudur bunu yaptıran.
(bkz: bu da dahil bütün genellemeler yanlıştır)
(bkz: yanlış önerme)

neden? çünkü bir kategoriye ait her şeye tek bir önerme yakıştıramayız. bu hepsi için geçerli olacak, sürüden ayrılanı da kurt kapacak diyemeyiz. bazı şeylerin değeri gün geçtikçe artar sahip olduktan sonra bakıp bakıp bu benim şimdi gerçekten dimi diye sevinir insan. * yıllardır isteyip durduğum klarneti aldım en sonunda, bakmalara kıyamıyorum, elimden bırakmıyorum, evde onunla dolaşıyorum şimdi. hiç de bile kaybolmadı değeri*

06.12.08 tarih ve ben hala sarılıp oturuyorum klarinetime. ne kadar doğruymuşum yahu!*
yanlış bir önermedir. elde edilen şey elden çıkarıldığında değeri hakkında fikir edinebiliriz. getirdikleriyle, götürecekleriyle.
elde edilen şeylerin hayal edilen mutluluğu vermemesi üzerine yaşanılan hayalkırıklığı sonucu sarf edeceğimiz cümledir.

zira biz mutlulukları anlık hazlarla karıştırmaktayız ; takımımızın şampiyon olması , bir kızın teklifimizi kabul etmesi , bir üniversiteye kapak atmak , araba almak , bir gruba lider olmak gibi beklentilerimizin karşılandandığında "işte aradığım ultra zevk hali buydu , yaşamdan artık tat alıyorum" diyeceğimizi sanıyoruz.ama bu istekler zamanı gelip karşılandığında ,ortaya çıkan sadece başarmışlık hazzı oluyor.

velhasıl üstadım bilmiyoruz mutluluk nedir ,haz nedir , gerçekte mutluluk var mıdır ?

(bkz: dünya hayatında mutluluk)

(bkz: haz ve mutluluk ayrımı)
-hayri abi ne yapıyorsun
-ooh..savururum paraları al sen de at ...
-ne yaptın abi yeni çektin maaşını.
-oglum herşeyin değeri elde edilinceye kadardır .
- (bkz: oha)