bugün

eğer ki kitap okumak işi değilse süper bir insandır.. ayrıca gündemi ve dünyayı da takip edebiliyorsa her ülkeye binlercesi lazımdır..
rus kızlarının başarısız olduğu insan tiplemesidir.
(bkz: rus kizlarinin haftada bir kitap okumasi)
muhtemelen hikaye kitabı okuyan insandır.
zamanı bol olan insandır.
günde ortalama 5-6 saat kitap okuyan insandır, yuhtur. 2 günde 1 kitap daha kolay bir hedeftir.
bunalım hallerimde işi abarttığım dönemlerde beni tarif eden insandır. öyleki okursunuz okursunuz ve etrafdaki doğal sesleri bile ayırt edememeye başlarsınız. depresyon belirtisidir.
kesinlikle bunalımla ilgili bir durumdur. bunalmış insan saatlerce başını kaldırmadan okur okur okur ** ama işin iyi tarafı iyileştirici özelliği vardır, okudukça insan kendini bulur, kendinden birşeyler bulur ve bir süre sonra herşey kendiliğinden yoluna girmeye başlar.
bende yapabilsem keske dedigim hede. ulan dersler sınavlar arada bir iki saat kitap okuyabiliyorum ancak. bana da ogretin.
hiç bilmediği bir yerde, yanlız ve hastaysa vede yatması gerekiyorsa yapılacak en güzel şeyi yapan insandır..
her gün bir kitap yazan insanın bir alt kademesinde bulunur.
yunan mitolojisinde bir karakterdir.

böyle insanlar var ama di mi? hani, ben günde bir kitap bitiriyorum diye ortalıklarda dolanan. hiç inanmam ben onlara, ne bileyim inanasım gelmez, samimiyetsiz bulurum öyle insanları ben.

nedense teknik olarak imkansız gelir bana ortaya attıkları iddayı gerçekleştirebileekleri. tabi okudukları kitaplar cin ali tarzı kitaplar değilse.

yani beyin diye bir şey var di mi, onun da bir kapasitesi var di mi? alim allah beyin dumuru geçiriverirsin.

hani derler ya, atma din kardeşiyiz diye, işte öye bir şey bu durumda.

bence günde bir kitap yerine, ortalama üç günde bir kitap diyelim ne şiş yansın ne kebap.
yok öyle bisiy
(bkz: hey gidi günler)
kütüphanesinde binlerce kitap vardır.
bütün gün kitap okur. ya da okuduğu kitaplar anca 100 sayfadan oluşur.
(bkz: her gün bir şey daha öğrenen insan)
bilgiye önem veren insandır bu kişilerle sohbet etmek de çok keyiflidir.
gözleri yorulmayan ve kafası dinç insandır. kutlarım kendisini.
türkiye şartlarında aylık kitap gideri 500 tl'yi bulan çilekeş okur.
(bkz: entel insan)
bunu okumak ve bilgili olmak için yapıyorsa takdir edeceğim bir insandır, fakat çok okuyorum senden daha bilgiliyim gibi ukalalıklar yapıyorsa, ki vardır böyle entel tipler aramızda, uzak duracağım ve muhattap almıyacağım insandır.
eli öpülesi.
can sıkıntısına bağlı olarak kitap sayısıda değişen tiptir.
yalnız insandır, başka açıklaması yok.
beş yıla kadar gözlerini bitirecek olan insandır.
hayatımda ciddiyetle yaptığım tek eylemdir. bazen 2-3 güne sarkabilir elbet.
güncel Önemli Başlıklar