bugün

görsel
ince bir ayettir. olumu tadacaktir diyor olecektir demiyor. olumu tadacaktir. olumu yasayip varligini surdurmeye devam edecektir manasini tasir. tefsirlerde cok daha uzun anlatilir.
O gün belki bugün belki yarın.
Turritopsis Nutricula ne oluyor peki?
Ölümsüz canlı da var.
bilinen gerçek. evet.
Ölünce yok olacağını düşünen ateistlere göre tadacak bir şey yoktur.

Ama öldükten sonra far yemiş tavşana döneceklerinden eminim.

+oha lan öldük ama her şeyi görüyoruz, tabutta mıyız şuan? Oha şu bizim murat değil mi ağlıyor adam öldük mü lan şimdi harbiden? Şimdi nolcak peki? Durun gömmeyin napcam ben karanlıkta... Bunlar ne böyle melek mi yoksa dünyada bahsettiklerinden? Harbiden melek herhalde şimdi s**tık...vs...
Zaten sonsuz hayat ve cennet yok mu niye takiyorsunuz ki... bu mal mülk hayat hırsı neden?
cesetlerle ayin yapan, bir nevi ekmeğini ölümden çıkaran imamların mottusu. bir gün de hayata dair bir şey yapın amına koduğumun asalakları.
çok net ifadelerden biridir. evet.
doğruluğu asla ispatlanamayacak olan iddia. siz öldükten sonra geride kalanların ne olacağından haberiniz var mı? yani bunu söyleyen kişi kendi yaşamı boyunca insanların öldüğünü görmüş ve kendinden sonrakilerinde aynı kaderi paylaşacağına dair fikir yürütmüş fakat öldükten sonra belki de işler değişecek belki de ölümsüzlük bulunacaktır.
Ölmek bir şey değil de sahipsiz kalacak hayaller.
Bilim başlığı içerisine açılmış bir başlıktır. Din ile ilgili bir başlık olması gerekir. Kuran'da varolan bir söz bilim değil teoloji ile açıklanabilir, zira bir teori değildir.
bir söz öbeğinden fazlası tartışılmaz bir gerçek.
ateistlerin de iman ettiği ayettir.
ömer hayyam demiş ki: ölüm varsa ben yokum, ben varsam ölüm yok.
burada yazar olan herkes için de geçerli olan durumdur.
evet tadacağız.
doğrusu her nefistir. anlam çok farkılı olur..canlı demek ile nefis demek arasında çok fark vrdır.
Enbiya suresi 35. Ayet.

Bu bir gerçektir. Şu an burada yazan herkes bir gün ölecek. Yazmayan da ölecek.
Ölümsüz Denizanası olarak bilinen Turritopsis Dohrnii, yeryüzünde asla ölmeyen tek canlıymış.

(bkz: https://amp.onedio.com/ha...urritopsis-dohrnii-923816)
Günün birinde öleceğimiz hakikatı olmasa çektiklerimiz iyice dayanılmaz olurdu.