bugün

çok güzel bir pankarttır. bu ermeniyiz diyen piçlerin hiçbirisi hocalı katliamını anma protestosunda boy göstermemiştir.
Hepimiz ermeniyiz diyenleri bir türlü anlayamıyorum. Niçin bir haksızlık veya zulüme karşı hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız demiyorlar? Bu bana çok manidar geliyor. Aynı zamanda hepimiz ermeniyiz demeyen insanları da ırkçılık ile suçluyorlar. Arkadaş ben Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım ve hangi milletten olursa olsun haksızlığa uğrayanın yanındayım. Ama kimse kusura bakmasın ermeni veya yunan değilim.
kim kardashian gibi göte sahip olanları tarif etmeye yarayan pankart.
sağ zihniyetin üstünden "hoşgörü" cilasını çektiğimiz anda ortada çırılçıplak kalan dehşet verici gerçeğin sıradan bir örneğini oluşturuyor bu slogan.
evet sağ işte tam da budur kardeşler, ona kendisini hiç çekinmeden açığa vurma olanağı sunan şu dönemi iyi görünüz. akp'nin giderek dinci-milliyetçi bir faşizme sürüklediği ülkemiz, "beni yıka!" diye bağırıyor adeta.
kim yıkayacak? bu ülkenin ilericileri, solcuları sosyalistleri elbette.

bu karanlık gidişe karşı mücadele etmekten başka yol var mı?
biz ermeniyiz diyenleri tedirgin etmiş cümle. korkmayın lan siz piç felan değilsiniz! sizin ne olduğunuzu cümle alem biliyor.

edit: o kadar eksiye rağmen harbi piç değilsiniz lan. siz olsa olsa ...... olursunuz. adama piç değilsin diyorum eksiliyor öyle bir düşünce onunkiside naparsın ?
ırkçı, faşist insanlar olacağımıza piç olmayı yeğleyeceğimizi idris naim'in yüzüne içimizden binlerce kez söyleme arzusu doğuran cümle.
faşistçe bir beyanattır. bu laf hrant dink'in öldürülmesi üzerine söylendi. o da ermeni diye hocalı katliamından da hrant dink mi sorumlu ki bu lafa gönderme yapılıyor? o zaman gidin hrant dink'in geride kalan ailesini de öldürün, rahatlasın içiniz he? töbe yarabbim yaaa...

ha, "hepimiz ermeniyiz diyenler hocalı katliamında nered"e deyin, eleştirin sonuna kadar destek. ama bunca okumuş eğitimli diye varsaydığımız kitleler de sapla samanı karıştıracaksa vay bu memleketin haline...
kendisi hariç herkese ermeni diyen söylem.mantığına göre de kendisi hariç herkes piç olmaktadır.*
ilkellik abidesi.
ne kadar utanç verici
bir cümle özellikle türkiye' de yaşıyan ,
türkiye'yi kendi vatanları sayan
ermeni vatandaşlarımız için
türk vatandaşlarımız için.

bu ülkeyi o kadar sahiplenmiş ermeni asıllı kimseler ile tanıştım ki
onları tanımanızı isterdim ve bu konudan ne kadar rahatsız olduklarını
ermeni soykırımı iddiasını ne kadar kötü bir dil ile eleştirdiklerini görmenizi isterdim
bu sloganı atan insanların ve destekleyen insanların.

hepimiz ermeniyiz sloganını anlamayan beyinlere.
Huzurdan huzursuzlanan malum kesimin yerinde duramadığını, suyu bulandırmak adına her an nefret kokan bir söyleme ihtiyaç duyduğunu gösteren bariz örnek.

"Hayata milliyetçiliğin prizmasından bakanlar, genellikle başkalarının da ille milliyetçi kaygılarla davrandığını varsayarlar." [etyen mahçupyan]
"tekbir allahu ekber" demenin katliamcı olmak anlamına geldiğini savunan organizmaların aramızda bulunduğunu fark etmemizi sağlayan slogan. bir de besmele falan çeksen soykırımcı diye yaftalarlar.
yunan ve ermeni deyince ayaklanma sebebimiz.
(bkz: adam haklı beyler)
ogün samast gibi piçleri çıkaran zihniyetin açtığı provokasyondan başka amaç gütmeyen pankarttır.

destekleyen ergenler çıkacak, desteklemekle kalmayıp, yıkanan o ufak beyinleriyle eylemlere katılacaklardır, adam öldüreceklerdir.

eğer yatarlarsa ki bunlar çok fazla yatmaz içeride de ama eğer yatarlarsa o zaman anlayacaklardır, kendilerine yedirilen bokun ne denli acı olduğunu ve aynı ogün samast gibi ağlayacaklardır hakim karşısında. " ben bilmiyordum, ben tanımıyordum bile, aslında yanlış anlatmışlar..."

şerefsizliğin piçliğin lüzumu yok! önce kendi içimizde ki o provokatör piçlere gereken cevabı verin, ermeni piçleri biraz daha bekleyebilir...
sözlük azınlıkçılarını, hümanist pkk sempatizanlarını hop oturup hop kaldırdığına göre hedefi bulmuş slogandır.
'bende giderdim hocalı için ama faşistlerle kolkola giremem, rereröröreörör'
sen alternatif bir yürüyüş yapmak istedinde engelmi oldular?
hocalıda kim katledildi?
türkler.
türkler azınlıkmı?
değil.
e öyleyse piyasası yok bu işin be agop.
Faşist lafıdır. Evet ben de ermeniyim. Hrant gibi.

Not: sokaları bekliyorum.
hrant'ı ananlara nispet olarak yapılmış amacı hocalı katliamını anmak olmayan sadece göz dağı vermek için yapılan bir eylemde ezbere düşünüp yazılmış faşist söylemidir.

biz içimizden gelerek, kimseye nispet yapmadan, göz dağı vermeden andık hrant'ı senelerce böyle yapmaya da devam edeceğiz. ırkçılık kanınıza o kadar işlemiş ki beyniniz ve diliniz farklı işliyor. bir insanın ölümü hangi ırktan ve düşünceden olursa olsun kötüdür hocalı katlıamı da korkunçtur.
biz o pankartı taşıyan beyinler gibi değiliz kimsenin ölümüne kına yakmayız.
provoke amacı taşıyan, bu anlamlı yürüyüşe leke sürmeyi hedefleyen bir kaç çapulcunun işidir.
terbiyesizliktir. aşağılık bir davranıştır.

peki hrant için "hepimiz ermeniyiz" deyip hocalı için "hepimiz azeriyiz" diyen kişiler ne olacak o dövizi kaldıran solucan beyinli arkadaşlar ve onun savunucuları?
böylesi hrantın ölümüne sevinen solcu, sevinmeyen liberal üzülen de komünist de der. allah ıslah etsindir...

hala akıllanmadık millet olarak bu bölünmelerden, sağ sol, türk kürt, alevi sünni oyunlarından. bu oyunu oynayanında, bu oyuna gelenin de allah belasını versin.
insanlar ikiye ayrılır.

mazlum ve zalim vardır.biz her zaman mazlumun yanındayız...
(bkz: ırkçısın orospuçocuğusun) cevabını verilmesi gereken pankart.
Kimse kibarlık beklemesin. Benim gözümde ırkçı=orospuçocuğudur.
söylem ermenileri hedef almamıştır,hepimiz ermeni diyerek asıl amaçları türkiye düşmanlığı olanları hedef aldığından ırkçı bir nitelik taşımaz.sonuna kadar daha ağır sözlerle desteklenir.
nefretle büyütülen neslin çürük meyvelerini vermeye başlaması gözü dönmüş faşistlerin ağızlarından salyalar akıtıyor, yazık nasıl oluyorda insanlığımızı bu denli kaybediyoruz. dünya üzerinde insan olarak yaşamayı öğrenemeyeceğimiz kesin gibi, ırkı bir insana ne gibi artılar yükler anlamakta zorlanıyorum. başkalarına duyulan nefretle kendi milliyetçiliğini ölçmeye kalkan insanlar görmüyorlar mı şu acınacak hallerini? duyduğum şey nefret değil acıma duygusu. kalleşçe, alçakça öldürülen hrant dink'ten ve onun nezdinde ermenilerden bu denli nefret etmek, bu denli nefret gösterileri düzenlemek soykırım iddalarını güçlemdirmekten başka ne işe yarıyor? vay efendim hocalıya sesiniz çıkmıyor diye yaygara koparanlar; bu pankartın açıldığı yerde hangi sesten hangi tepkiden bahsediyorsunuz. evet hocalı bir katliyamdır, bunu sahiplenip başkalarına bunun üzerinden saldırmakta başka bir katliamdır. hrantın öldürülmesi ve hocalı katliyamını bir tutmakta anca ırkçıların işgüzarlığı olsa gerek.
yerinde tespit, alnından öpülesi insan. yerim seni.