bugün

bu günlerde dillendirilmesi gereken hadise.

gandalf'ın önderliğinde insanlar başta olmak üzere elfler, cüceler ve hobbitlerin oluşturduğu gruplaşma ile orta dünyada resmen soykırıma uğrayan orclar için her bireyin dillendirmesi, haykırması gereken slogandır.

geçmişte olan 'sözde miğfer dibi'' soykırımını ileri sürerek yapılanları kınıyorum ve haykırıyorum.

hepimiz orcuz!
orc'lar gibi içi temiz, mahrur ve güzel bir ırkın sırf dış güzellik ve tamamen saflığından kaynaklanan bazı küçük hatalar neticesinde adeta birer barbar olarak görülmeleri, düşman ilan edilmeleri, yok edilmeleri kabul edilemeyecek bir gerçekliktir.
Partiye Karkeren morgoth.
orc ların sadece orc oldukları için katledilmeleri beni de uzun zamandır orta dünyanın huzuru, mordor un bekası konusunda endişelendiren bir durum. lakin orc ların adının karıştığı malum bir kaç huzur bozan eylem, karşı tarafı yaptıklarında ve yandaş elf basınında haklı gibi göstermektedir. bu açıdanda öz eleştiri yapılmasını tavsiye ediyorum.
lotr okumuş milliyetçi userları açık eden önermedir.
Elfler ve orclar kardeşdir.Her ne kadar geçmişte gerek migfer dibinde gerekse diger muharebelerimizde çok kardeş kanı aktı. Ama şimdi birleşmeliyiz. Sauron hepimizin atasıdır.Elrond hepimizin babasıdır.Arwen bacımızdır. Orc-Elf el ele.
hobbitlerin sevimli ayağına yatarak türlü yalan, dolanlarla egemen kuvvetleri nasıl gaza getirdikleri de gözden kaçmamalıdır.