bugün

%52 nin istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi'nde yaşanan başörtüsü zulmüne karşı yapılan eylemde attığı slogan.

"Dün iÜ rektörlük sarayındaki cüppeli generallerin güveleri Edebiyat Fakültesi'nde başörtülü bir kadını içeri almayıp kadına saldırmış, gençlerin bu duruma müdahalesi üzerine güveler gençlere de saldırıp bir arkadaşımızı darp etmişti.

Bugün engizisyoncu rektörlüğün kışla üniversitesindeki baskılara öfke duyan gençler, başörtüsü takıp Laleli'den yürümeye başlayarak Edebiyat Fakültesi'nin kapısının önüne dikildiler. %52 Cemiyet-i Hergele imzalı "Rektörlükteki Cüppeli General, "Güve"lerinin ipini Sıkı Tut, Hepimiz Başörtülüyüz" ve "Dikkat! Güve Saldırır" pankartları taşıyan ve hepsi de başörtüsü takan gençler sloganlarla yürüyerek Edebiyat Fakültesi kapısına geldiler. Kapının önünde bir süre durarak "Zulme inat Hepimiz Başörtülüyüz", "Zulme inat Yaşasın Hayat" sloganları atan gençlerin önünden dün saldıran "güve"nliklerin hepsi kaçtı. Hatta dün gençlere özellikle saldıran rektörlük kapıkulu güve, idare tarafından içeri kaçırıldı. Fakültenin içindeki gençlerden de eylemcilere alkışlar ve sloganlarla destek geldi. "

http://www.yuzde52.org/
yüzde52'den beklenmeyecek bir eylem. beni şaşırttılar.
yüzde elli iki'nin gerçekten demokratlaştığı, yüzde 47'ye muhabbet beslediği hissiyatına yol açmış hoş hadise...
hepimiz sanki brşey olmalıymışız gibi düşünen zihniyetin yeni ürünü. yarın hepimiz çerkeziz, sonra hepimiz mustafayız. ondan sonra da hepimiz bikiniliyiz- özellikle bunu beklıyorum ben - böyle sürer gider bu.
tebrik edilecek bir durum, ülkemiz adına iyi bir gelişme, insanın gözleri dolmuyor değil.