bugün

kadınların yine kaybettiği bir davadır. bayan muhabbetine çok sinirlenen kadınlara vurulan son darbede denilebilir. neden mi?? yüzlerce yıl hemşire diye kullanılan kelimeyi sanki hemşirden türemiş gibi erkekler hemşir olsun diyerek yine kadınları bilinç altından yeme ezme durumsalıdır. bence kadınların kesinlikle erkek hemşirelere hemşir denmesine izin vermemeleri gerekir.
erkek hemşire ya da sağlık memuru da denir.
Erkek doktorlar için felaket niteliğinde bir oluşumdur. Onca yıl çalışın çabalayın, saçlarınızı dökün, sonra çalıştığınız hastanede etrafınızda onlarca hemşir olsun, alımlı hemşireler yerine.
"
ceza mıdır bu bana ya rabbim!! " dedirtecek bir durumdur. intihar sebebidir.
müdehale edilmesi gereken ünvan. o ne kardeşim hamster der gibi. zaten bu adamlar büyük ihtimal birbirinin aynı bir sürü hemşirelikle ilgili geyik esprileri duymaktadır, bare isimleri düzgün bir şey olsun. hemşir mış? la havle.
hastaneler için gerekli personeldir. bayılan bir hasta karşısında ayyyy diyerek çekilen bir hemşire yerine, destek olabilecek bir hemşir tercih edilmelidir.
hemşirenin "bacı" anlamına geldiğini göz önüne aldığımızda pek mantıksız duran kelime. lakin bunun yeni türeyen bir meslek ismi olduğunu düşününce oluyor birşeyler.
yasal olarak geçerliliği olmayıp,sadece kendisine ''erkek hemşire''demeyi yediremeyen hemşire arkadaşlarımızın yaratıcı zekalarının ürünüdür.
Hemşire kelimesinin kiz kardeş anlamina gelmesi ve eskiden sadece bayanlar tarafından kullanılan bir unvan olmasından kaynaklanan durumdur hemşire ismini kabullenmeyiş. Hemsır "Hemsire" unvanının verdigı mesleki sorumluluğun farkında olmayan kimselerce uydurulan isimdir. Hemsirelik bölümünden mezun olan ve hemşirelik meslegini icra eden herkes cinsiyet farki olmaksızın hemşire olarak adlandırılır.
(bkz: Cemşir)
Keşke olmasalar denilen meslek grubu .
Sağlık memuru vardı eskilerden. Ne geyik adamlardı ya, az kafalarında alçı kırmadım
erkek sağlık personeline deniliyormuş yeni öğrendim. bence yine hemşire ismiyle çağrılmalılar çünkü yüzde sekseni kadın.

Edit geliyor: Duyarcı kızlar uzak dursun bu entry'den ağızlarını yırtarım. Sadece tespitim ve sanaatımla anılmak istiyorum.
Erkek mrltln evet.
Çok saçma. Bir meslek dalı cinsiyete göre isim değiştirmemeli.

Hostesin erkeğine de host diyorlar, ay hoşt ulan.