bugün

son güne bırakılan hediye alma isleminin basarızlıga dogru gitmesini son anda engelleyen girisim...
ilkokulda yılbaşı yaklaşmıştır. öğretmen bir çekiliş yaparak herkesin birbirine hediye almasını sağlamak istemiştir ve çekilişte sınıfın en güzel kızı çekilir. mutlu olunmuştur doğal olarak. hemen oturup düşünülür ne hediye alınacağı. daha bir hafta süre vardır ama düşünmek uzun zaman alır. günler geçer ama bulunamaz birşey, en sonunda yumurta kapıya sıkışınca anneden yardım istenir. sınıfın en güzel kızına bir hediye alması için başının eti yenir. anne büyük bir güven vererek tamam der ve gider. son gündür, bir sonraki gün okula gidilecektir, ama mutluluk had safhadadır çünkü hediyeyi anne alacaktır. akşam olur, anne eve gelir elinde poşetle. büyük bir heyecan ile poşete atlanır, o da ne, dikdörtgen bir paket. anneye ne olduğu sorulur.
-kitap yavrucum.
*anne ne kitabı yaaa, ben feyzana kitap mı vereceğim şimdi hediye olarak.
-en değerli hediye kitaptır oğlum, neden öyle diyorsun.
*))==/)(%/&%++%&^)???)
ve okula gidilir, herkesin gözü önünde o kitap hediye olarak verilir. En öldürücü vuruş ise hediyeyi alan kızın hediyeyi aldıktan sonra yüz ifadesi ve ettiği yalandan teşekkürdür ki yaşanmamalıdır.
(bkz: hediye olarak orjinal albüm almak)
kişide "ulan bunlar beni cahil,kültürsüz falan mı sanıyor da kitap alıyorlar" diye düşündürebilir,aynı mantıkla parfüm aldığınızda da "pis kokuyorsun demek istediler sanırım" diye iç geçirebilirler.kıssadan hisse kişi kitap kurdu değilse almamakta yarar vardır efendim.
kitap aldigin arkadasina sen bir ineksin demenin en munasip yoludur.
böyle bi davranısla karsılasılırsa kuvvetle muhtemel o kitap baska bir dogum gununun hediyesi olacaktır.

(bkz: kendi dogum günü hediyesini hediye etmek)
en güzel hediye alma yöntemlerindendir. o kitabı okurken, hediye eden kişinin değeri her satırda hissedilir.
ilk bakışta resmi gibi görünse de verilen kitabın içeriğine bağlı olarak çok farklı anlamlar taşıyabilecek eylem.
kitap satıcısını sevindirir... hediye olarak kitap vermek hedef kişiyi sevindirir...
orta direk sınıfındaki insanların hediye alması gerektiğinde alınabilecek en makul şeydir. ne çok pahalı, ne de çok ucuz denebilir ama çok kıymetli bir armağandır.
(bkz: hediye olarak korsan albüm almak)
cerceve almaktan iyi olandir. gene de cok tercih edilesi degildir.
küçükken istenmeyen, büyüdükçe göbek atacak kadar sevindiren hediye.
verilecek en güzel hediyedir.
maddesel olarak hediyelerin en anlamlısı ve en güzelidir. alınan 300 ytl'lik kazaktan da daha değerlidir tabi kitaptan anlayana...

ha kimisine ankaragücü forması alırsın 1000 kitaba değişemz ayrı komedi.
hediye olarak verilen kitap okul kitaplarıysa , bazen gerçekten makbule geçebilecek eylemdir.. kanımca çok da düşüncelidir bu hediyeyi alan insan..
eğer sevgiliden geliyor ve içinde küçük notlar bulunduruyorsa hediye edilen kişi için daha bir anlamlıdır.
eğer bu kitap eski basımveya imzalı kitapsa,ikisi birdense muazzam bir hediyedir.
Almayi da hediye etmeyi de en sevdiğim şey kitap. Hiç özel bir şey aramaya, sürprizlere gerek yok. En güzeli bence.
bana verilebilecek en güzel hediyedir. ankarada olanlarla kitaplar üzerinde hediyeleşebiliriz. dostta veya imgede buluşup karşılıklı kitap alıp sonra siktir olup gidebiliriz.
en güzel hediyedir. ikinci en güzel hediye de anime veya star wars figürü.
Yapabilecegim olaydir.Ama okuma sozu alirim kesinlikle yoksa olmaz.
Salakça bir hediyedir.
en güzel hediyeleşme şeklidir. kitap aşkım tüm aile ve arkadaş çevrem tarafından bilinmesine karşın kardeşimden başka alan olmaz.
Ortaokulda yılbaşı hediye çekilişinde erkeklerin kızlara aldığı default hediyelerden ilk üçüne net girer. Makbulü içine hiçbir not bırakmadan "al hoca zorluyo diye aldım zaten" mesajının açık seçik verilmesinden geçer.