Piccadilly line'da zone 6 da bulunan Londra'nın ve Avrupanın en işlek havaalanı.
çok büyüktür, üç terminalden oluşur. thy uçakları üçüncü terminale yanaşır, metroya veya otobüslere ulaşmak için çok yol katetmeniz gerekir, inşaat işleri hala sürmektedir ve gürültü kirliliği ilk dikkatinize çekecek şeydir.
avrupa nın en lüks havaalanıdır.
Dış hatlardan kontrolden geçtikten sonra ayakkabılarınız cıkarttırılan ve bir çeşit guvenlik bandından geçirtilen havaalanı.
wireless connection için saatine 5 paund a yakın para ödemeniz gereken yer.
national express ile otobüsle ingiltere de istediğiniz yere gidebileceğiniz dev havalimanı.
londra ya gidecekseniz de metro en kestirme yoldur hatta havalimanının içinden direkt olarak metroya giden bir bant vardır.
yırtık çorapla gidilmemesi gereken havalimanı. (#1019305) ayrıca içerisinde suyun 2,5 pound olduğu makineler vardır. (bkz: oha)
çantadaki en ufak sıvıyı bile uçağa kabul etmeyen, yakında tek kişilik paravanlar yapıp aramalardan sadece donla geçirteceğini tahmin ettiğim havalimanı.
avrupanın en luks değil en rezil havalimanıdır. aktarma için kullanıp hem kıtalar arası hem de avrupa içi ucusların yapıldıgı termnallerinde maalesef 5 saatimi gecirmememle iyi bir gozlem yapmamı saglamıs ve sahsımı saskına cevirmiş bir havalimanıdır. eger ataturk veya esenboga bu kalitede bir havalimanı olsa ben utanırdım. havalimanı buyuk alanı kaplıyor ancak terminaller hem cok eski hem de epey kucuk. daracık terminalleri bir de dukkanlarla dolduklarından insanların oturması için cok dar bir alan kalıyor ki dunyanın en yogun trafiği olan havalimanlaından biri oldugundan içeride tipik 3. dunya ulkesi pazar yeri karmasası yasanıyor. koltuklar rahatsız dar ve dip dibe, insanlar nerede yuruyeceğini sasırmıs birbirine carpıyor ve tuvaletler hem eski moda hem de pis. guvenlik resmen gosteriş (cantamın x ray cihazından gectiği anda memur ekrana bakmak yerine arkadasıya muhabbet ediyordu, makia dısında da uzerimi arayan olmadı) bununla birlikte sıraların saatlerce beklemeyi gerekitirdiği soyleniyor ben denk gelmedim ama o yogunlukta ve o darlıkta bir havalimanı için normal geliyor. genelde buyuk aktarma havalimanlarında aktarma yapan yolculrın uzanması için yatılabilir koltuklar olur heathrowda da var ama ucaga binilen yerde ve o yere kime ucustan 30 dk oncesine kadar gidemdiğinden tamamen işlevsizler ayrıca butun bi terminal kolunda ısıtma sistemi de calısmıyordu. ama en ilginci camların hava kacırması ve içeriye jet egzozu kokusu dolması ben hayatda hiç bir yerde boyle bir sey gormedim bu insan saglıgının nasıl hiçe sayıldıggının gostegesi. anafikir: aktarma için aklınızdan bile gecmesin
geçenlerde pasaportumu kaybettiğim büyük yer. allahtan adımı anons ettilerde gidip topladım nerdeyse.

yani güvenilir yer. *
londra'nın merkezine 22 kilometre uzaklıktadır. 1930'larda Great Western Aerodrome adıyla havacılığa açılmıştır.
(bkz: heathrow havalimanı)