bugün

ulu önder atatürk'e hiçbir şekilde kimsenin ne hakaret etmek gibi bir saygısızlık ne de kötü bir şey söyleyebilmek haddine değildir. bu sebeple de hiçbir hbbia entrysinde tek bir hakaret bulunamaz. bulunursa da böyle bir eşeklik değil eşoğlueşeklik yaparsa da kendi cezasını kendi verecektir. kimsenin hiçbir şüphesi olmasın bu konuda.
ayrıca bir tek bu iddiayı ortaya atanlar akıllı değil bu sözlükte. bu entryler defalarca incelenerek defalarca savcılara, mahkemelere intikal etti, hukukçu arkadaşlar tarafından dilekçe verilerek sunuldu mecralara fakat bir hakaret bulunamadı. 5 yılı aşkın yazar oluşum da nerede duracağımı bilmemden kaynaklıdır.
'' nesli tükenen canlıları korumak sevaptır ''

abraham lincoln.
yüzde yüz doğru olan önermedir. kimse itiraz edemez. adam bu sözlükte istediği gibi at koşturuyor sadece kendisi değil bunun gibi var bir kaç tane. troll de ne dersen de. ben yazsam aynı şeyleri 3. günü çaylak 5. gün silik olurum. yenilikçi derviş 9. nesildi. neler yazdı adam aynı hbbia gibi ne oldu silindi, hbbia bir milletin anasına sövmedi onu yapsa bu modlar gene silmez gene ceza vermez. hayır sözlüğün reklamını yapıyor falan desem yok o da değil. demek ki prim veriliyor böyle insanlara.
713 senedir anlatılan ama anlaşılamamış derttir. bu tek değildir zaten. çok dert edilmemelidir. moderasyon kayış gibidir, kayırdığı adamlar vardır işteş olarak.

çok önemsememek gerekir. hbbia mış, cooş adammış, piyonmuş, vezirmiş, sözlüğü ayakta tutanmış falan; hep aynı tıraş hikayeler. sözlük zaten yeterince sıçmış, sen, ben neyi savunuyoruz ki?!

edit: seni - de' yi ayrı yazmamışsın diye silmesinler aman dikkat!!!
korunsun diyenler ( evet)
%60 akp
korunmasın diyenler ( hayır )
%23 chp
%11
%6 diğer
direk yok böyle bir şey yazsam bu yazarlar ve okuyucu kitlesi tarafından yeterli görülmeyeceğinden mütevellit açıklama yapmak, en azından ufak da olsa bir savunma amacıyla yazma gereği duydum.

tabii ki ülkenin kurucu değerlerine, karşıt görüş olarak benimsediği konulara küfür, hakaret içeren yazı sahipleri bildiğiniz gibi bu mecralarda çok. bunlar moderasyonun uğraşamayacağı kadar büyük çoğunlukta ve hepsine her an, müdahale edilemiyor. o sebepten bu hakaretleri kısa bir süre de olsa (moderatör ve o editörler mi bilmiyorum müdahale edene dek) görüyorsunuz.

söylemek istediğim benim kişilerin yaptığı şekilde az önce bahsettiğim gibi ülkenin kurucusuna(atatürk) dini değerlerine, manevi değerlerine herhangi bir saldırım da olmaz. diyelim ki oldu böyle bir şey, hepimiz insan evladıyız bazılarınız her ne kadar benim o.pu evladı olduğumu söylese de itibar etmiyorum. her neyse böyle bir şey harf hatası ile dahi olmaz, olursa da bunun cezasını zaten hem vicdanen, hem de moderatörlerin uygulayacağı şekilde kendi kendime keserim.

tarz ve düşünce yapısı, yazılar, konular sizin istediğiniz şekilde ilerlemediği an linç kültürünün bir temsilcisi olmaktan vazgeçmelisiniz. özetle söyleyeyim; herhangi bir konumda ve yazımda ulu önder mustafa kemal atatürk başta olmak üzere herhangi bir manevi ve laf söylenemez olan değere hakaret içeren tek bir yazım dahi yoktur. kaldı ki değil benim, bu dünya üzerinde bir kimliğe sahip olmuş herhangi birisinin atatürk'ü ağzına, kelimelerine hakaretle almaya hakkı yoktur.

fakat çaylaklık gibi cezaları almadığım da çok çok yanlıştır. çünkü 6 yılda 40 kere en az ceza almış, cezamı çekmişimdir ki bunlar anlatmak istediğim gibi hakaret içeren tek bir kelime dahi barındırmamıştır. evet çaylak olmuyorum, çünkü herhangi bir suç teşkili yok ortada. o yüzden ceza almayışımın sebebi korunmak, kollanmak gibi biat kültürü eseri değil, nerede duracağımı bildiğimden kaynaklıdır.
hbbia gibi bir trollü bile çekemeyen kemalistleri gösteren başlık. demek ki siz bu ülkenin başına gelseniz vay bu ülkenin haline.