bugün

tanesi 2 buçuk tl olmuş, kahvaltının vazgeçilmez besinidir. Et yemeyen arkadaşlar bunu da yemesin. sonuçta bir civciv olacaktı haşlanmasaydı.
fazla haşlandığında yemesi zor oluyor bunun yav. kayısı kıvamı iyidir.
Bi bana mı oluyor bilmiyorum yiyince akşama kadar bişey yiyemiyorum.
rüyamda kabuklarıyla yedim birini annısikim çok kötüydü.
vücutçu yalvaç misali onar onar yemek istediğim muhteşem yiyecek.
Yine geldi iki gözümün çiçeği, bir aylık can yoldaşım, ramazan arkadaşım. Her sahurda 2 tane attımmıydı, akşama kadar dert tasa kalmıyor şerefsizim. 2 bardak çay, Başka hiçbir şeye gerek yok.
Sadece diyet yaptığım dönemler yemek zorunda kaldığım temel gıda. Aslında faydası çok ama faydalı saglıklı ve ucuz diye tabi bizi bir kaşıyor bu zavallı.
her sabah 2 tane yutuyorum. dini bir ritüel gibi. sevdicek sürekli tüketme diyor, kolestrol varmış. ama doyuruculuğu, ucuzluğu ve protein bakımından tam bir f/p ürünü olduğu için vazgeçemiyorum.
alice harikalar diyarı'nda rafadan kafadan olarak bildiğimiz, duvarın üzerinde bir o tarafa bir bu tarafa yürüyen yumurtadır...
En son yediğim yumurta boş değilmiş sanırım, oluşum evresini tamamlamaya yaklaşmış olmalı ki lif lifti ve çok kötü kokuyordu. Kusmak üzereyken bıraktım yemeyi ama o günden sonra hiç yemedim.
Yerine omlet daha makbul.
Sucuklu yumurtayi tercih ederim.
Kokusu gerçekten çok kötü. Bu yüzden omlet en iyisi..
midesi bulananlara tavsiye niteliğinde entry. okuyun değerlendirin. askerde favorimizdi bu.

haşlanmış yumurtayı tabağa koyun. üzerine istediğiniz baharatları dökün. çatal yardımıyla yumurtayı ezin. istediğiniz ebatta. son olarak üzerine yağ dökün. bayılacaksınız.

ben şahsen şu şekilde yemeyi seviyorum (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=CIDveBL0gK8)
O Kokan siz olmayasınız sakın, hı?!.. yok kokuyormuş, yok mideleri bulanıyorMuş?!.. yemeyin o zaman amk?!.. hem, tuvaletlere çatır çatır sıçan sizler değil misiniz yoksa, hı?!.. siktiğimin kibir müptelâları sizi?!.. donunuzdaki boku halledin önce amına koyuyum?!..
Kokusunu pulbiberle bastırarak yediğim yiyecek dahada bastırmak isterseniz üstune karabiber kekik vb baharatlar ekleyip birazda zeytinyağı döküp yiyebilirsiniz.
Dahada yiyemezseniz patatesli veya marullu maydonozlu salatasıni yapıp yemeyi deneyin.
Yerken midemin bulanmasına neden olan ancak protein ihtiyacım için tükettiğim yiyecek (?) . Kokusu bile rahatsız edici .
görsel
Az kaynarsa kokar, çok kaynarsa yine kokar.
Az önce yumurta yemiş olmama rağmen bir civcivin cenini yiyenleri şiddetle kınıyorum. Midesiz vahşiler.
Yumurta kaynamaz, yumurtanın içinde bulunduğu su kaynar, yumurta haşlanır.
Başlığı okuyunca gelen rahatsızlık beni bu bilgiyi buraya kondurmaya itti.
Az da olsa aranızda böyle saçma sapan konulara zaten hakim olanlar olduğunu biliyor, onları tenzih ediyorum.
protein deposudur uzun süreli tok tutar.
Badicilerin her gün beşer beşer götürdüğü protein deposu hayvansal gıda.
her sabah yerim.
iyi haslanmayan bir yumurtanin tadu da igrenc olur. mesela iyi pismeyen bir yumurta soyulurken ugrastirir zari uzerinde kalir igrenc bok gibi bir sey olur. ben kaynar suya atip ortalama 7 dakika pisiriyorum. en taze yumurtalarda bile cok iyi sonuc aliyorum. bu arada bazen kahvaltida 4 5 tane yedigim oluyor.
Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezidir. Özellikle kimyonlanınca çok güzel olur.