bugün

Büyük protein ve enerji sağlayan, mümkünse her gün yenmesi gerekendir. Yedikten yarım saat sonra ufak bir egzersiz, sizi hem mutlu hem de sağlıklı kılar.
sene 2003,yer istanbul,mevsim kış,bilenler bilir o sene istanbul da ciddi bir şekilde kar yağmış ve o karlı günlerden birinde yollar kapanmış,insanlar mahsur kalmış saatlerce arabalarında yaşam mücadelesi vermek zorunda kalmış,meteorolojinin uyarısına rağmen tatil edilemeyen okullar ve yollarda rezil olan hatta ne yazık ki donarak yaşamını yitiren bir çocuk...işte böyle bir günde istanbul dışında mahsur kalmış insanların görüntüsü vardı televizyonda.kadın,çocuk zor durumda.bir bardak çay,1 kuru ekmek onlar için o an herşeyden daha önemli işte tam da bu sırada yurdumun uyanık insanları,bölge halkı evlerinden çıkarttıkları kazanlarda fokur fokur su kaynatmakta ve ekmek arası yumurta satıp hem dünya tarihinin en pahalı yumurta satışını sağlıyor hem de zor durumda ki insanların karnını doyuruyordu.o an düşündüm bu olay dünyanın başka hangi coğrafyasında gerçekleşebilir ki hangi coğrafya insanı öyle bir havada evinden çıkmayı akıl eder ki para kazanmayı düşünsün.neyse sonuçta alan da satan da memnundu.beni alakadar eden kısmı ise evet o yumurtayı alan bendim falan dememi bekliyorsunuz ancak değil ben sıcacık evimde televizyonumun karşısında canım ekmek arası yumurta çekmiş bir vaziyette oturuyorken mutfağa gidip yapmaya dahi üşenir haldeydim...işte neticede haşlanmış yumurta öyle değişik bir olaydır ki üstüne cilt cilt kitap yazılıp sosyolojik tahliller yaptırır.hiç olmadı haşlarken soğan kabuğu atılarak kabuğunun renkli olması sağlanarak çocuklara eğlenceli bir şekilde yedirilebilir.
Yumurtanın en kötü hali.
(bkz: safadan yumurta)
bazen kötü kokar.
içindeki bir takım proteinlerle testosteron salgılanmasına yardımcı olduğu iddia edilir.
içi sarı beyaz renktedir.
her nasıl pişirilirse pişirilsin, protein yönünden zengin ve lezzetlidir. dünyanın en büyük hücresi olarak tanımlanır.
kendi adıma konuşmak gerekirse sahurlarımın vazgeçilmezidir, maksimum 2 tane yemek sizin tok durmanıza yardımcı olacaktır, ayrıca sarısını yutmak zor olsa da tadı enfestir.
(bkz: inanır mısın geceler boyunca düşündüm) (bkz: nedir bu haşlanmış yumurta)
sağlık açısından mümkünse katı değil kayısı kıvamında yenmelidir.
kapalı ortamlarda özellikle umuma açık ortamlarda yenmemesi gereken, kokulu gıda.
bazı ablalarımıza göre "o. çocuğu" olabilir.

(bkz: yemek tarifindeki tavuğu müstehcen bulan okuyucu)
ne az pişmiş ne çok pişmiş hali vardır ya hani . içi turuncumsu renge bürünmüştür . ama rafadan kıvamında değil daha pıhtı hali . işte o halinin tadı dillere destan gelir bana . halbuki yumurta aynı yumurtadır lan !
en güzel kıvamı, 8 dakika kaynadıktan sonra oluşan kıvam, böyle bal gibi, hamur gibi o arada bir şey, servis ederken bir yumurtayı dik olarak 4 e bölün, tabağa koyun, üstünde biraz zeytinyağ gezdirin, pul, kırmızı, ve kara biberde dökün biraz, nane kekik de isteğe bağlı ve tüketime hazır.
kokusu osuruk kokusuna benzeyen hali.
her türlü olayda olduğu gibi haşlanmış yumurtayı soyarken de kolay bir yol vardır. haşlanmış yumurtanın hem üst kısmı hem alt kısmı çok az soyulur. sonra yumurta iki elin birleştirilmesiyle oluşturulan avuç boşluğuna konulur. çok az soyulan üst kısımdan hızlıca üflenir. haşlanmış yumurta tüm kabuktan sıyrılır.
yazın hiç çekilmeyen yiyecektir.
yumurta ve domatesi aynı anda yediğinizde çok garip bi tat oluşur. deneyin görün yumurtadan nefret etmek için bir neden.
sadece beyazını yiyenleri anlamanın güç olduğu gıda. protein deposudur. pek severiz.
zeytin yağıyla ezilip püre haline getirilince çeşitli baharatlarla harmanlanırsa tadından yenmez.
işlediği büyük suçun arkasından feci fırça yemiş yumurtadır. kendi haline bırakmak gerekir.
ciddi anlamda kötü kokar.

zaten tüm yararlı şeylerin ya tadı kötü olur yada kokusu.
gaz yapar.
böyle bir şey de yapılabiliyormuş:

görsel