bugün

her şeyin bokunu çıkaralım ekolünün son zamanlarda el attıkları besin olayı. kaynar suyun içinden çıkarıp, tuzlayıp, dudakları dişleri yaka yaka, suyunu akıta akıta orgazm olarak yenmesi makbul olan haşlanmış mısırı, konserve tenekesine taneler halinde tıkıştırıp, ben yaptım oldu diyerek önümüze sürer oldular. bu ne lan. kaşıkla mısır mı yenir amınaoyim. bide üstüne tereyağ eritip döküyorlar götüne kodum ibneleri.
bir misir delisi olarak, gunde bi konserve yiyip bokunu cikardigim olay. *
ton balığı ile birlikte iyi gider.
muhteşem bir şeydir.
kış aylarında dondurucudan çıkarılan mısırdaki gibi, değişiklik de yoktur tadında. her mevsim rahatlıkla yenilebilmesidir; asıl cazip kılan.
Salataların vazgeçilmezidir. Ayrıca çok şükür icatlarındandır. Enfes salatanızı daha da enfes kılacak mısır taneleri için, mısırın mevsimini beklemek, kalabalık semt pazarlarından mısır satın almak, bilmem kaç saat haşlamak, tane tane ayırmak zahmetinde mi bulunsaydık ?
sözlükte haşlanmış mısır felsefesini anlayamamışları görmemize vesile olan icattır ayrıca. swh
fertilite sorunlarıyla karşılaşmamak için uzak durulması gereken ürün. hatta mümkünse mısırı hayatınızdan tamamen çıkarın.
o tanelerine tek tek aşık olduğum bitmesin diye azar azar yerken bir bakmışım kaşığı fullediğim, ton balıkla veya yavan iyi giden hazır yiyecek. süzme ağırliğı 285 grama 1,5 tl tekabul eder. bimdeki güzel yiyeceklerden biri de budur! (bkz: yurdum tane mısır konservesi)
suyu çok lezzetlidir.
Bim Marketlerinde rahatça görebilirsiniz. Birgün denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca içindeki suyuda oldukça güzeldir. Kaşıkladıkça kaşıklayasınız geliyor.
Çok pis kokan pilav, salata gibi şeyleri hazırlarken kullanılabilinecek pratik nesnedir.
Tadı harika olan besindir. Salatalara cok yakışıyor.
Öncelikle mısır konservesini cam yada porselen bir kaba aktarıp mikrodalga ya atıyoruz en fazla 2 dk ısıtıp çıkartıyoruz. Sonra istediğiniz gibi soslayıp afiyetle götürüyoruz.
Afiyet olsundur.
Biraz mayonez dökerek de yiyebilirsiniz.
makarna ve ton balığına karıştığında efsane olur.

tavisye ederim.

edit: imla.