bugün

bir çeşit gürcü yemeği. çok kolay ve lezzetlidir.
Posof yöresinde haçapur diye bilinir. Bazlamanın haşlanmış ve püre haline getirilmiş iç ile yoğurulmuş hali.
(bkz: peynirli pide)
farklı çeşitleri olan peynirli pide. içerisine yumurta kırılan çeşidi ayrı bir tat.
ankara' da yapan bir yer var mı çok merak ettiğim güzel gürcü yemeği.
gürcü pidesidir.

bunu yemeden ölmeyin.

http://upload.wikimedia.o...0/Adjaruli_Khachapuri.jpg
Ardahan bölgesinde haçapur denir hatta haççapur diye de okunur. peynirli pidedir. haşlanmaz. sacda pişirilir.
görsel
Çok fazla numarası olmayan gürcü peynirli pidesidir.

Rusya ve eski sovyet çoğrafyasının donutudur.
sürmene pidesine göre daha yumuşak hamuru vardır ve peyniri de daha az tuzludur, daha hafiftir.

trabzonlu olarak ben sevdim. yiyiniz. yanına bira zaten 1-2 lari. bira için.
olsada yesek.
Peyniri ve tereyagi cok guzel. Hamuru yumusacik. Gurcistana batuma giden dayansın.
Batum'da ve Tiflis'te yediğim,bizde Haçapur olarak söylenen adını Gürcülerden alan hamur işi.bayağı lezzetliydi.
Görele pidesi'ni andıran gürcü mutfağına ait peynirli bir pide. Belki de lezzetleri biribirine yakındır bilemiyorum. Şu kenarındaki sivri parçayı kırıp ortasına banacaksın. Off yenir ama!

görsel
gürcü bir arkadaşım, gürcistan'a özgü olduğunu söylemişti bu pidenin. ukrayna'da gezdiğimiz bir zaman gürcü restorantına götürdü burada "haçapuri" var dedi. ona göre haçapuri bana göre bizim meşhur pide düşünceleri arasında yedik. lezzetli, acayip doyurucu ve bir o kadar da mideye oturucudur.
Sulguni peynirinden yapılan Acara gürcülerinin pidesidir.

Megruli ve imeruli usulü iki farklı şekilde servis edilir. Megruli derseniz kenarlarına da peynir sürerler. Genelde acaralılar(müslüman Gürcüler) yaptığından etli çeşitlerini de gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.