bugün

müslüman türk dışında tüm müslümanların yaptıklarıdır.
Tamamı ile kişisel olmakla beraber dinen na'caiz, toplumca ayıpmış.
Bir beşer insanın efendisi olmadığını düşünen herkes.
hazreti bildiğim kadarıyla sayın manasına gelen veya ona benzer bir kelime. edip etmemek pek önemli değil ama türkiye gibi ülkelerde hazreti sözcüğünü kullanmamamız aleyhinize olabilir. en azından ben müslüman olmasam da hazreti kelimesini kullanmaya özen gösteriyorum yerine göre.
buna takılan insanları anlamıyorum. Adamın adı muhammed ne diyelim hüsnü mü yada kanka mı?
http://inciswf.com/2ghdgg.swf
kabadır. hazreti demek zorunda olmasak bile görgü kurallarına uymak için Sayın muhammed demeliyiz. yada Muhammed bey.
hazreti kelimesi anlaşılmamış.
Mustafa da sikinti yoksa muhammed de de sikinti yok.
Ikisi de isim sonucta.
hazreti ön eki turk muslumanlari tarafindan kullanilmaktadir. Arap yarim adasinda yasayan muslumanlar yalnizca muhammed diye hitap eder. Demek ki cok da yanlis bir sey degil hazreti dememek.
Muhammed demek ne muhammedi kucultur ne de kullanani buyutur.
edepsizliktir. saygısızlıktır.
malumun ilanıdır.

benim peygamberim mi aq, inanan hazret desin. benim için muhammed'dir. hatta mühodur kısaca. güzel oldu ha, müho. naber müho? *
Bir hazretiligini görmedik. Tek başına ay yarip, millete yardım lan cidden demekle hazreti olunmaz.
(bkz: ameller niyetlere göredir)
birileri bunu saygısızlık olarak algılıyorsa daha kibar bir hitap vardır. o da yalnızca 'islam peygamberi' demek. ismini bile anmaya gerek yok. çünkü gerçekten böyle biri var mı, bilmiyoruz ki. belki de uyduruldu. ayrıca google dan aratınca görsellerde çıkmıyo. kamera kayıtları, imzalı fotoğrafı filan da yok. nerden bilecez yani.
bazı beyni kısa devre yapmışları görmeme sebep olan eylem.
kimin ne olduğunu ortaya çıkaran eylem.

bizler için iyidir; dostu düşmanı böyle tanırız.
saygısızlıktır. sizden 14 asır önce yaşamış allah ın elçisine edepsizce hitap etmektir.
din ile diyanet ile alakası olmayan kişilerin ağızlarını yaya yaya saygısızca allah'ın habibine terbiyesizlik etmektir.
save etmektir. ssd disklerle daha hızlıdır.
demeyebilirler. çokta umurumuzda değildir. ahiret inancı olmayanlar için normaldir. inançlılar içinse onları yanarken görecekleri gün keyif vericidir.
(bkz: zalimler için yaşasın cehennem)

edit: eksileyenler yanacakları aklına gelince moral bozukluğu yaşayanlar galiba. ateistliklerinin bile farkında değiller. sanırım nihat Hatipoğlu haklıymış.
sırf birilerini tahrik etmek için kıçını yırtan insan müsveddesi'dir.
"Mami" diyenden hallicedir
adama adıyla hitap etmenin bile müslük kardeşlere battığını gösteren söylem.