bugün

artık sadece adalettir.
Sizin gibi körü körüne bağlanmış koyun beyinleri birazda olsun geliştirmek, gerçekleri gösterebilmekti...
senı o ekmek kuyruguna sokan insanların vatan için yaptığı birikimleri satıp kendine gemicikler alan adamları tahttan indirmek bizim gayemiz.
olaylara böylesine sığ bakan tiplere doğru yolu gösterebilmektir. argümanlara bakınca ne demek istediğim daha net anlaşılacaktır.

devletin zaten yapmak zorunda olduğu hizmetleri yapıyor olmasına minnet etmek nasıl bir ruh halini gerektirir bilmiyorum lan ben. o kadar iktidar gördüm aralarında özal vardı demirel vardı çiller vardı yılmaz vardı erbakan vardı ecevit vardı koalisyon vardı. hepsinin azılı takipçileri vardı adamlar ne yanlış yaparsa yapsın görmek istemezlerdi. ancak bu son iktidarı takip edenler kadar akıl tutulmasına yakalananı asla görmedim ben..

evvelden hırsızlık yok muydu ? vardı. evvelden siyasiler yalan söylemiyor muydu ? söylüyordu. evvelden terör yok muydu ? vardı. evvelden krizler olmadı mı ? oldu. hepsi oldu kabul. ancak hiç bir hükümet böylesine pişkin değildi. halk hiç bu kadar kötü değildi. "çalıyor ama çalışıyor" gibi hayatımda duyduğum en aptalca şeyi söyleyen milyonlar var bu ülkede. "alternatifi yok yeaeea" diyenler var "adamlar namaz kılıyor baş örtüsü serbest bi kerem" diyen milyonlar var. bakın bunların hiç birisi siyaset değil hepsi insanların içlerindeki öfkeden meydana geliyor. "inadına evet" ne demek ya. kimin inadına neyin inadın ? tüm ülkenin kaderini bir inat uğruna çöpe atan adamlar kalkmış yol yaptı diye övünüyor. sağlık sistemini düzenlemiş. bok düzenledi afedersin git hastaneye bak bakalım.

hep din üzerinden savunmaya çalışıyorlar ya zannedersin ki 15 sene önce camiye gidemiyorduk yolda cehapeliler çevirip eve geri döndürüyordu. baş örtüsünün yasaklanması büyük hatadır kabul ediyorum ancak bu hükümet baş örtülüleri çok sevdiğinden veya düşündüğünden onlara serbestlik getirmedi tamamen seçim propagandası olarak yaptı bunları. baş örtülülere çok saygıları varsa zaman gazetesinin önünde öldüresiye dövdürmezlerdi polislere onları. yarın bir gün ihtiyacı kalmayınca umursamayacak onları da merak etmeyin. maaşların atm lerden çekiliyor olmasını hükümet sağlamadı gelişen teknoloji sayesinde oluyor bunlar her iyi şeyi yamamaya çalışmayın lan komik oluyorsunuz ancak. 20 sene evvel doğru düzgün bankacılık ve atm sistemi mi vardı ki maaşlar atm den çekilsin. bizim ülkede hala bir çok iş kağıt evrak ile hallediliyor gerisini sen hesap et. imf meselesi zaten enteresan. imf ye borç yok diyorlar ama dış borç açıklandığında hep bir sürü milyar milyar dolar borç var nasıl iş bu ?
önüne bir şey atılmasını bekleyen evetçilere inat çocuklarının geleceği için mücadele ediyorlar.
ÜLKE elden gitmesindir.
bi çomar yazmış, türban maaş falan. kafa basmaz ama 15 yıl tek başına iktidarı bu çomara bile versen bu kadarını yapardı zaten.
yapardı derken teknolojinin (gavur malı) nimetlerinden yararlanır bu kadar hizmeti verirdi.
diğer bahsedilen sıkıntıların bi kısmı zaten yalan, var olan sıkıntılar ise hala geçmiş durumda değil.
bu ülkede din siyasete alet edildikçe o sıkıntılar da geçmez.
ülkenin ekonomisini ımf ye borçla mukayese eden zihniyete neyi anlatacaksın gerçi ama ben yinede yazı verdim buraya, şaşar beşer diye.
16 nisan 2017 refarandumunda hakimlerden oluşan,

seçimin güvenliğinden ve doğru yapılmasından sorumlu olan ysk,

" mühürsüz oy " ların geçerli sayılması kararıyla milli iradenin oluşmasına engel olmuştur.

hayır' ın açık ara kazandığı refarandum " mühürsüz zarf ve pusula " larla piç edilmiştir.

eğer adalet;

bizzat adalet tarafından engelleniyorsa, demokratik hak ve özgürlüğün yolu sokaktan mutlaka geçer.

geçiyor ve geçecek.

terör ve şiddete gelince...

mabadınızdan bahane uydurmayın. 4 gündür hak aramak için sokaklara çıkanlar, tavır, söylem ve eylemleriyle;

uygarlığın dersini vermektedir.

aynı şey evet'in başına gelseydi ne olurdu ? yorum sizin.
Demokrasiye, özgürlüğe, insan haklarına, eşitliğe inanan insanların, milletine, ülkesine ve bayrağına duyduğu saygı gereği, düşünme, sorup sorgulama amacı güden davranışlarıdır.

Vatansever, gerek içte, gerek dış dünyayla barışçıl bir ideolojiyi savunan bir düşünce sisteminin, olumsuz anlamda nasıl bir amacı olabilir ki?

Bu kanıya sahip insanların, gaflet ve delalet içinde oldukları, iyi niyetten uzaklaşarak salt çıkarları uğruna, her söylemi ve eylemi çarpıttıklarını izlemek, kutuplaştırma faaliyetlerine tanık olmak ne acıdır.

Akp' den önce, elde mızrak, g..tte yaprak şeklinde yaşam sürdüğümüzü ısrarla empoze etmeye kalkıp, aklımızla dalga geçen zihniyet, vahim bir komedi kıvamı söylemleriyle, hayret uyandırmaya devam etmektedir.

Her daim, Teknolojik ve bilimsel gelişmeler ve ölçüsünde hayatlar sürdük. Hükümetlerin aldığı vergiler ve üstlendiği sorumluluklar gereği, teknolojiyi takip edip, halkına konfor sağlaması bir lütuf değil, en büyük görevidir.

Özal dönemine veya Menderes dönemine, " neden metro yoktu", " neden atm yoktu" diye hesap sorulamadığı gibi, teknolojinin gelişmesi sebebiyle bu kavramların hayatımızda olması da garipsenmemelidir elbette.

Hükümetler, halk için vardır!