bugün

Hayır çıkarsa halkın demokrasiyi Başbuğ bahçeli önderliğinde sokaklarda arayacağı gerçeğidir.
hayır çıkacağına pek ihtimal vermesem de çıkması durumunda hangi halkın diye sormam gerekir.

demokrasi nöbetçileri böyle bir göz dağı vererek demokrasiyi mi tehdit etme eğilimindeler yoksa?

bu sefer de biz demokrasi nöbetine çıkarız dostum, varsa bir itirazınız da çarpışırız meydanlarda, sıkıntı yok.
geleceği olanın göreceği de olduğunu bilmesi gereken eylemdir. başlık trolleme amaçlı anlıyorum ama muhakkak ki kendisini kraldan çok kralcı haline getirmiş ve beyni löpçük kıvamına gelmiş "demokrasi neferlerinin" aklına geliyordur böyle şeyler. hani baştan uyaralım ki sonradan karşılaşılacak olan şeylere herkes hazırlıklı olsun ona göre dökülsün sokaklara..

görsel
evet de hayır da çıksa Yeni anayasa maddelerinden 2 madde hariç diğerleri 2019 yılında ki genel seçimlerden sonra işleyeceği için hiç bir sikim olmayacaktır.

Fakat 7 Haziran seçimlerinden önce hiç bir terör saldırısı yokken. Akp'nin hızla oy kaybettiği 7 haziran seçimlerin den sonraki ülkede oluşan. Terör ve kaos da AKp hükümetinin kan ile beslendiği ortaya koyuyor. Oslo ve Dolmabahçe görüşmelerinde terör örgütü ile bazı konularda anlaştığı apaçık ortada.

Yani terör örgütlerinin istekleri doğrultusunda başta akp hükümetinin olması lazım. 16 Nisandan hayır çıkarsa ülke de yine terör olayları başgösterir ve akp bir an önce erkenl seçime gidip meclisten daha çok koltuk kapma yarışına girip rahatça anayasayı değiştirmek istiyecektir.
Koyun başı.. Pardon... Adam başı 1 paket makarna, yarım kilo taze ot ve kömürle yatıştırılacak başkaldırıdır
Ne gerek var çatışmaya taze otla makarna varken...
(bkz: yavaş yerler yaş)
Bilimsel bir sosyolojik analiz yapacağım.

Hiçbir bok olmaz.

Pekekeliler haburda davullu zurnalı karşılanırken dökülecektiniz koçero. Şimdi değil.
hayır çıkarsa halk gerçekten sokaklara, meydanlara dökülecektir.

büyük bir ihtimallede " izmir marşı " sokakları meydanları inletececek, erken bir " 23 nisan coşkusu " tüm yurdu saracaktır.
Tekrar hatırlatmakta fayda bulduğum gerçektir. Bu halk reisimizi devletimizi 3-5 çapulcuya yedirmez.
Dikkat etsinler de izmir'den denize dökülmesinler.
kutlamalar içinse doğru olan tespittir. kavga dövüş içinse onu zaten yukarıda yazdıydım hala geçerli *