bugün

Türkler, Araplar gibi 3. dünya milletleri ve müslüman toplumlarda pek de görülmeyen kavram.
Yarali bi hayvani alip sefkat gosterip tedavi etmek en guzel yonudur bu ozelligin. Bu hayvan evcilse sahiplenmek ya da sahiplendirmek yasami boyu guvende olmasini saglayabilmek de cok guzel bir sey,evet.

Ancak bunu 1 hafta gidicem kedime bakabilir misin seklinde soyleyip, sonra bu sureyi 10 gun yapip bunu kabul ettikten sonra gecici yuvaligi teklif ettigin kisiye ve belli ki sebepleri olup reddetmis olan insana zorla 1 ay o hayvani baktirmak gercekten cok yanlis ve sinir bozucu bir durum.

Vicdaniyla oynamak resmen. belli ki rahat degil o insan evde kedi olmasiyla ve sadece yardimci olmak icin bi hafta bakmak istedi.ama sen ne ilan aciyorsun ne de almaktan yanasin kediyi. Sokaga mi birakayim arayip bagirip cagirayim mi ne istiyorsun anlamiyorum cidden.

insanin yumusak karnina zaafina dokunup zorla o hayvana baktirmak, o insanin psikolojisini durumunu dusunmemek yanlis.

Hayvanseverlik yapicam derken insanlari zor duruma dusurmeyin lutfen. Yardim amaciyla o hayvana bakmayi kabul etmis kisinin dibe cokup kendinden nefret etmesini saglamayin bi hayvani eve sigdiramadigi icin.
Gercek hayvanseverlik cidden bu degil.

https://www.youtube.com/watch?v=IzUCRLWeQQg
türkiye’de o kadar sığ ve yapaydır ki hayvanseverlik kedi ve köpek severlik olarak sanılır.

sözüm ona hayvanseverler hayvan kemiklerinden yapılan parfümleri kullanırlar, denizi kirletmekte bir sakınca görmezler, hayvanların yaşaması için herhangi bir bağışta bulunmazlar ( kedi ve köpek hariç).

burada muhtemelen kedi ve köpeğe mama bile vermemekle suçlanacağım ve gülüp geçeceğim sadece.

ayrıca bu hayvanseverler hayvanları pet diye edinir pat diye atarlar. elbette burada gerçek hayvanseverleri ayrı tutuyorum. bir arkadaşım gerçek bir hayvanseverdir be takdir edilesi bir insandır. bu yüzden hayvanseverlik o iğrenç bulduğumuz hamam böceklerini ve ahtapotları da sevmektir. hayvanlar arasında ayrımcılık yapmayın.
görsel
Güzel bir duygudur. Onlar en iyi dostlarımız.