bugün

benimdir. sebebi de hayata da insanlara da olduğundan fazla değer vermem, küfür ederek ağzımı yormam. albert camus ne demiş, sonunda ölüm olan bir şey ne kadar ciddiye alınabilir ki?
Öyle birisini tanıyorum ama hayatında hiç etmemiştir diyemem. Hayatında bir kere olsun küfür etmemiş insan yoktur herhalde.
O ben değilimdir.
iskandinavya'da yaşasam tövbe haşa eşek bile demezdim. Ama küfürsüz nasıl yaşanır lan bu amk ortamında?
Belki bugün değil yarın değil ama bir gün mutlaka sike sike edeceksiniz.
küfür etmek, sana karşı yapılan yanlış bir hareketi enikonu ciddiye almaktır, küfürle karşılık vermeye hiç gerek yok. bir örnek vereyim.

diyelim ki sevgilin seni aldattı. sen de sevgilinin seni aldattığı kişiyi aradın telefonla, eğer ona bir dolu küfür edip kapatırsan, aslında onun ekmeğine yağ sürersin, yanlış yaptığı duygusunu yaşamamış olur. ama normal bir tonda konuşup, neden böyle yanlış bir şey yaptın kardeşim, ilişkimi bozdun desen, o herif veya kadına yaptığın konuşma fazlasıyla koyar ve hayatı boyunca unutmaz, ya ne kadar iyi ve mantıklı bir insanmış, ben nasıl yedim bu herzeyi düşünür ve bu durum onun üstünde bir yük olarak kalır.

özetle küfür bir şey halletmez, sen kendini rahatlattığını zannedersin ama karşındakinin eline koz verirsin aslında.
O insan degildir. Olsa olsa keci boynuzudur yada cezeryedir.
samimiyetsiz insandır.
benimdir. aksini iddia edenin amk.

laaaağn. gitti işte ya o kadar yıldır tutuyordum kendimi. gitti yılların sabrı. hay amk.