bugün

Çomar siksin sizi.
büyük yobazlık ederek kendi bokunu yiyen bi canlıyı yememiştir ve o tattan mahrum kalmıştır. aşkolsundur.
Ay ne alakası var ayol kadınsılaşmayla.
"Hiç yemedim" diyen, bir büyük domuz götürmüştür.

Nasıl mı?

Durultma işlemi için bira, meyve suyu ve şaraplarda,

Bağlama işlemi için konserve etlerde, et soslarında, şekerlemelerde, peynirlerde,

Film oluşturma özelliği vardır ve etler ile meyvelerin kaplanmasında,

Kıvam verici özelliği sayesinde jöleler, çorbalar, pudingler, et sosları ve şuruplarda, jelibon, marshmallow, draje şekerlemeler, tofi şekerlemeler, tablet şekerlemeler, meyveli sakızlar

Dondurulmuş ürünlerde yaşanan kristalizasyon sorununu engellemede,

Çikolatalı sütler, yoğurtlar, kremalar, dondurulmuş tatlılar ve krem peynirlerde stabilizatör olarak,

Şekerleme ve et ürünlerinde yapıştırıcı olarak,

Şekerleme, krema ve dondurmalarda köpürmeyi sağlamak için "kıvam artırıcılar" adıyla domuz jelatini kullanılıyor.

Bu jelatin memeli (domuz ve sığır) canlıların dokularında, özellikle kas ve kemiklerin bağlantı bölgelerinde yani bağ dokularında bulunan kollajen dokudan çıkarılan suda çözünen bir protein türüdür.

Domuz jelatini sığır jelatinine oranla daha ucuzdur ve bu sebeple gıda sektöründe çok daha yoğun kullanılır.

Gıdalar içerisinde yapılacak analizler ile jelatin yapısının domuz mu yoksa sığır mı olduğunu anlamak nerede ise mümkün değildir.

Bu gıdaları üretenlerin de gözünü para hırsı bürümüş sözde müslümanlar olduğunu da düşünürseniz ki hiç bir şansınız yoktur.

Müslüman yalan söylemez çıkışı ile ürettikleri her gıdaya "helal" damgası vurduklarını da düşünürseniz yediğiniz hiç bir şey bana göre helal değildir.
Şiş kebabını bir kere tatsa kurban bayramında domuz keser. O derece lezzetlidir yani.
dinimizde ve kulturumuzde yeri olmadigi yenmeyen et olmasi sebebiyle , yemeyenin asaglanmasi son derece yanlistir.

bir suru dinsiz insanlarimiz bile domuz yemez cunku kulturumuzde yeri yoktur. alisik degiliz.

ben denedim, cok yagli. tadida guzel degil o kadar.

avrupa'da populer olmasinin sebebi ucuz olmasidir. domuzu yetistirmeside beslemeside ucuzdur.
kendi bokunu yiyen bir hayvanı yemek gibi bir şapşallık yapmayan anadolu yiğididir. çomar falan değildir. üstteki arkadaşın da dediği gibi, çomar ziksin sizi.