bugün

hayatın boka sarmaya başladığı yaş, başka bir şehre taşınıp çalışmaya başladığınız zamanki yaştır. bu 30 olabilir 20 olabilir hatta 18 bile olabilir, üzücü yıllardır.
15-16 diyebilirim
Öncesinde bok gibiydi ama sonrasında bombok oldu.
Geleceğin hakkında ilk yanlış kararı verdiğin an boka sarmaya başlar. Sonra ya toparladın ya toparladın. Yoksa daha ileri yaşlarda o bok her yerine bulaşır.
net şekilde 24 ile başlar. askerlik, kariyer, varsa nişan düğün yüksek lisans, çekilen ilk kredi yüksek ihtimalle araba için. Hele bide üstüne sağlık sorunları. Yeterli mi sözlük!
sanırım 19.
üniversitenin bittiği an. artık yaşlanma başlamıştır.
50 den sonrası.
ilk okula başladığınız an.
Okula başladığınız yaştır. Onca senenin sonunda birşey olamazsanız daha da boka sarar.
25 - 30 arası her an sikilebilirsiniz yaş aralığıdır. bu aralıkta hayattan bir çelme yersiniz sonrasında evlenmek gibi radikal bir değişikliğe gidene kadar hep girip çıkar.
(bkz: 20)
12'dir.
yoktur öyle bir yaş. yaşadığın her yaş güzeldir.
Büyüdüğün, hayallerine asla ulaşamayacağını anladığın yaştır.
her yaş, aslında.
şöyle, 13 yaşlarında bi dönüm noktası var. sonra 18, sonra 33 ve sonra her 33 senede bir. 66 ya kadar. sonra da her 11 senede bir.
evet yaşlanmak deniyor buna.
25.

tünelin ucu bombok bir yere çıktı. artık nefes alamıyorum. gelecek kaygısı çok kötü.
herkes için farklı olan bir yaş olsa gerek. bazıları için daha doğmadan bazıları için ergenlik bazıları içinde yaşlılık ve bunların türevleri.. hayat ne yazık ki herkese eşit davranmıyor.
23 kesinlikle.
Kpss puanlarının açıklanıp hiç bir yere yerleşemeyeceğini öğrendiğin yaştır.
Yalnız olduğunun farkına varabildiğin, sadece ailenden, yaşadığın şehirden ayrıldığın da değil! sevdiğin insanlar yanında olsa bile onların da bir yere kadar yanında olabildiğini kendin bişeyler yapmazsan hiç birşeyin kendiliğinden olamayacağını ve ölüm diye bir gerçeğin aklına sık sık geldiği yaş.
An itibari ile 25 yaşıdır benim için.

Buraya kadar her şey iyiydi hoştu da işte şimdi boku yedin evladım.
hayat boka falan sarmaz bir yaştan sonra biz karamsarlaşmaya başlarız. yapmak istediğimiz şeyler olmayınca bir daha denemek yerinde pes ederiz, güçlü olmak yerine suçu kadere atar benden bu kadar der köşemize çekiliriz. yapılması gereken şey daha azimli olmaktır yalnızca, sonrasında yaşamalıyım daha yapmam gereken çok şey var denir ve hayattan zevk alınır.
Tam şu ara öyle hissediyorum.

Sıçtın boku mavisi yaşlarımdayım.
25 diyebilirim. Net.
19 yaşımdayım. 15'ten sonra bir takım sıkıntılar baş gösterdi. sonra bilmiyorum sıkıntı.