bugün

Bitince bir sigara yaktıran, camı açıp farklı duygularla (hüzün, yalnızlık, hırs, saf mutluluk) etrafa baktıran filmlerdir. Çoğunlukla bohem-carpe diem felsefelerini yansıtan filmlerdir. Klişelerden olabildikçe uzak kalmaya çalışırlar. Herkesin bildiği Fight Club veya Drive gibi filmler bu kategoridedirler.
inception güzel bir örneğidir.
dizilerde de house md. örnek verebilirim efendim...
(bkz: offret)
life of pi. çok güzel izleyin.
esaretin bedeli filmi bana bu hissi yaşatmıştı. zorluklar her zaman karşımıza çıkabilir. hatta devamlı bizimle beraber olabilir. önemli olan mücadele ve kişiliğinden taviz vermeme durumudur. her ne durumda olursak olalım duruşumuzu muhafaza etmek ve kişiliğimizden ödün vermemek gerekir.
fight clup izlemeyeni dövüyolar.
v for vendetta.
(bkz: mr nobody)
(bkz: ben x)
(bkz: eternal sunshine of the spotless mind)
(bkz: brick)
BÜYÜK VURGUN 2 RECEP TAYYiP ERDOĞAN . foto ; http://www.ko-cuce.net/ko...yip-erdogan.html?langid=8 .
black.

her çocuk özeldir.
Genellikle terazi burçlarına musallat olan hayatlarını gözden geçirmelerine sebep olan filmlerdir. Rambo 1. 2. 3. 4. 5. 6.
the identity
the memento
v for vendetta
bi de titanic

izledikten sonra feribota binemez oldum.
Forest Gump.
12 Angry Men bu kategoridedir.
(bkz: cem yılmaz)*
(bkz: 3 idiots)
umudunu kaybetme.
savaş tanrısı ve kanlı elmas gibi filmler aslında ne kadar değersiz oldumuzu, herhangi bir taşın bile bizden daha değerli oldunu ve insanların egolarının ve savaş hırslarının nasıl köle olduklarını gösterdi bana ve hiç bir zaman insalığın kazanamıycak oldunu gösterdi.
Esaretin Bedeli ve Yeşil yol bu iki filmi izlemeden bu kategorideki tüm filmleri izledim diyemesiniz.
we need to talk about kevin güzel bir örneğidir.
forrest gump.
Into the Wild/Özgürlük Yolu (Her şeyi bırakıp doğa annenin kucağına sarılmak belki de en iyisi.)
Esaretin bedeli
Can dostum
Aklimda bunlar var *
(bkz: the pursuit of happyness)