bugün

Buradan gitmeyi düşündüğüm saatlerdir. Son bir sene okunacak ve üniversite kazanılacaktır.Şu son bir seneye hiç giresim yok sözlük. Her an buralardan kaçabilirim.
Saatin hayatımızı sorgulamadığı her saattir.
(bkz: ecel)
Hayatı sadece üzgün olduğumuzda sorgularız. Çok yaşadığım bir durumdur ama iyi ki tutunacak sebepler var yoksa bu hayat hiç çekilmez olurdu. Hiç bir zaman umudu kaybetmemeli çünkübizi bir yerlerde bekleyen güzel şeyler muhakkak vardır.
Yine şimdidir. Mutsuz olup da nedenini bilmemek kadar kötü bir şey olamaz. Dertleşecek de yok.
https://www.youtube.com/watch?v=pXGFXdGDdMA
KApkara tipsiz bir zencinin yanında angelina jolienin bile yanında solda sıfırda kalacağı güzellikte bir kız gördüğüm saatlerdir.
Tam da şu an sanki... Yolunda gitmeyen herşeyle birlikte(!)
memur olursam sabah 8 akşam 5 olacaktır.
Hayatımın büyük bir alanına hakim saatlerdir. Bolca düşündürür. Platon bile bu kadar duşunmemiştir dedirtebilir. Ama o geleceğe bir şeyler bırakabilmiştir. Peki ya ben dedirtir, kaldığınız yerden devam ettirir.
yastığa başımızı koyduğumuz an başlar ve uyku bizi esir alana kadar devam eder.
Etrafındaki insanlar gidince başlayan saatler.
tam da bu saatler.kendi içimizde hesaplaşmalara, pişmanlıklara,tebessümlere,küfürlere daldığımız saatler.bir sigara daha yaktığımız.
aksam saatleri zeki muren ne demis aksam oldu huzunlendim ben yine.
ikindiyle akşam vakti arasıdır. dünya askıda kalmış gibi olur, yaşama zevkiniz ruhunuzdan çekilip alınır sanki ve düşünmeye başlarsınız. ramazan haricinde böyledir benim için.
Uykumuzu feda ettiğimiz saatlerdir. Sorguladikca daha derin dusunceler, daha farkli hayaller. Sonunda gunesin ilk isiklari ve yine hicbir seyi anlayamamanin hayal kirikligiyla yataga gitmek.
Tam da şu saatlerdir.
Aci cekiyorum....sorgulayacak dermanim yok...
şu yaprakların dudaklarını emziren narin sonbahar gecesinde olmaması gereken saatlerdir.
hayat kısa son cırcır böcekleri ümitsizce cırlıyor. Ve bu serinliği insanın göğsünü ılımlı politikalara iten gecede sorgulamak işe yaramıyor.
Ölümü her anımsadığım an.
Saatleri değişse de genelde her gün ama Yaman delikanlı olduğu için hiçbir sorumun cevabını vermedi.
Sorgulamadığım saatlere göre daha fazladır.

"ben, boks şampiyonu olamam ki dostum
hayatı nakavt edeyim.
ben kültürümü hayata adadım.
hayatı tanımlayamıyorum.
hayat nedir acaba?
her gün paket paket alıp içtiğimiz sigaralar mı?
akşamları eve gelen babamın
boş o bomboş bakışları mı?
bilmiyorum!"

Edit: alıntıdır.