bugün

Aileden başkası yalan. Onları üzme, sevgini hep dile getir, kalplerini kırma.
Tavuk pilav sektöründe güzel oara var.
gözünle görmediğin, kulağınla duymadığın şeye inanma.
"onunla ne yapacağımızı bilmeliyiz."
Dost diye bir şey yoktur.
En önemli şey sensin buna inanınca hayat daha güzel oluyor.
aslında okadar şanslıyız ki.. şu an ölenler var, tecavüze uğrayan çocuklar, savaş veren canlar, açlıkla susuzlukla boğuşanlar, annesini kaybedenler, 1 dakika daha yaşamak isteyenler.. biz biraz daha farkında olsak, ne de olsa biri doğarken biz de öleceğiz, biz doğarken biri ölmüştü ya.. dünya güzel, hayat güzel. herşeye rağmen. mutluyum arkadaş.
Birincisi bu hayatta hiçbir şey gereksiz yere olmuyor, bu yüzden bir şeyin hakkımızda iyi veya kötü olduğunu bilemiyoruz o yüzden şükretmek lazım.

ikincisi ise bakmak ile görmek arasında ki fark sanırım.
insan ırkı olarak yalnız olduğumuz gerçeğinin korkutucu olması. Neden yalnınız birader he?
Kadınların pipisinin olmadığı. 6-7 yaşlarındaydım ilk duyduğumda, hayatımın şokunu yaşamıştım.
Tembelsen kaybedersin. Dünyanın her yerinde böyledir bu düzen. Boşuna dememişler ne kadar ekmek o kadar köfte diye.
Başkalarına verilenlere bakıp hayıflanmanın yanlışlılığı.
Mülk onundur, istediği gibi tasarruf eder. Herhangi bir emek vermeden kazanmadığımız, bizim olmayanın payını sorgulamak biraz düşününce hadsizlik ve nankörlük olmuyor mu?
Hem kim ne elde ederse etsin hüznü de sevinci de, tatmini de ge çe cek. Burası dünya.
Bir amac ugruna dünyaya gelmis oldugunu anlamak.
Ve.. bir gün herkes anlar, sevdiğinin kıymetini.. ama gidince, ama bitince, ama ölünce.. kısaca; iş işten geçince ..!
Ne yaşarsan yaşa, kimsenin umrunda değilsin. Eğer faydan yoksa varlığın azap'tır.
Hayat acımasızdır. Bu yüzden güçlü olmak gerekir. Her anlamda...
gamsız olmak gerek.
Tek arkadaşların ailendir.
Pişman olduğun şeyleri birdaha yapmamak.
her devrin adamı olabilmek. ben asla başaramadım. ennihayetinde kıvrak olmanız gerekiyor tıpkı bir geyşa gibi.
Vazgecilemeyecek hicbir şeyin olmadığı.
verilen bir karar varsa... kabullenmeli kabul ettirmeli.
öğrenilmesi uzun kazıklarca sürmüş, öğrenildikden sonra yine bir kenara atılmış şey.
evlenmeyin.
zorluklar, yaftalamalar, türlü saçmalıklar karşısında dimdik durmak ve kendini ifade etmek zorunda insan.
insanlardan kaçmak, içe dönmek çözüm değil; en azından bu devir için böyle.