bugün

olmayınca olmuyor, zorlama.
her dostum diyene inanmayacaksın. *
asla pes etme.
Durma harekete geç.
Kimseden bir şey bekleme sadece kendine güven.
insanlara güvenme, insanlara hiç güvenme, insanlara güvenirsen amınakonur...
şu hayatta sadece kendin için yaşayacaksın, fedakarlık da bir yere kadar.
herkesi kendin gibi sanmayacaksın.
Kimseye güvenmeyeceksin.
B kare eksi 4 ac.
karakteri en net para ortaya çìkarìr.
Kendin olacaksın. Herkesin ahı kendine fakat ne en büyüğü seninki gibi yaklaşacaksın ne de kendi derdini yerle yeksan edip hic yokmus gibi davranacaksın. Hepsinin kıvamını ayarını iyi tutturacaksınki tadı kaçmasın. Secilen olmayacaksın kendini bilen ne istediğinin farkında olan kişiliğinle yanına yakışanı, yanında olduğunda mutlu olabildiğin insanı arkadaşı, sevgiliyi,dostu taşıyacaksın. He birde her devrin adamı değil, her devir adam olacaksın.
Adaletin sadece lafta kaldığıni öğrenip adaletsizligi hergün görmek..
Tek başınasın. Sonuna kadar yanındayım diyen biri bile çekip gidiyor ya da ergeç gidecek. En sıkı tutacak kendinsin yine kendini.
--spoiler--
ne kadar çalışırsan çalış her zaman senden daha iyisi var.
--spoiler--
Efendiler, sırf dünyada sorgulayıcı kafa geliştirebilen(diğer kelimeyi kullanayimda sözlük ayağa kalksın değil mi ? Yok öyle.) tek canlılarız diye kendinizi tüm evrenin meyvesini yemek üzere merkeze konulmuş küçük özel pıtırcıklar sanmayınız.
(bkz: mayın tarlasında dans etmek)
Asla vazgecme.
Asla vazgecme.
cogu yazarlarimiz demis de bn de soyleyeveriyim kimseye buna bqbqndq dahil guvenmiceksin kimseyi sevmiceksin mantik evliligi yqpcksin siktir etmeyi ogreneceksin rahatin ve huzurun icin yasiyacaksin anneni cok seviceksin kmseye boyun egmiceksin .
mümkünse öl.
Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin.
(bkz: true story)
dürüstlük. Dürüstlük Bir şey kazandırmıyor denilse de kişilik kazandırıyor, iç rahatlığı kazandırıyor, öz saygı kazandırıyor bunlardan daha önemli kazanç sayılabilecek bi şey bilmiyorum ben de zaten.
(bkz: kızların penisi yoktur)
fazla konuşmadan gereken ne ise o yapılmalı.
kimseye güvenmeyip kendi başının çaresine bakmak.