bugün

yaşama yeni ya da birçok şeyini kaybettikten sonra yeniden başlama durumudur.
(bkz: sil baştan)
cami avlusuna bırakılmak.
bir level üstü; (bkz: sözlüğe sıfırdan başlamak).
şahsen iki kere test ettiğim durumdur. birini hatırlamıyorum(doğduğum kısmı), diğerini unutamıyorum(iş ile ilgili olanı).
bunun öteki ve asıl açılımı ; hiçbirşey olmamış gibi davranmak . yoksa kimse sil baştan başlamaz .
çok yakında yaşadığım şehri terk edip yapacağım eylemdir. sonumuz hayır ola.
çok kez yaptım. başka insanlarla, başka düşüncelerle, başka araçlarla. az yaşadım ama düz yaşamadım vesselam.
normal olan bir durum. eksilerden başlamaktan iyidir.
her sabah sifirdan basladigim icin ayni durumdur.
Keşke diyor insan.
şüphesiz ki milyonlarca insanın hayalidir. ben de sıfırdan başlamak isterdim açıkçası ama müslüman olarak kalmak isterdim her şekilde.
ömrümün son 8 senesinde 3 günde bir yapmayı düşündüğüm ve arzuladığım bir eylem. (bkz: sekiz dokuz senedir kendimi iyi hissetmiyorum)
Iyidir...
"Kaldığın yerden devam edemiyorsan en baştan başlarsın"
iyidir iyi olmaya da sıfırlayıp başlayınca nasıl olacaktır göreceğiz.
küçük bir azınlık hariç zaten sıfırdan başlıyor.
ne kadar güzel geliyor düşüncesi bile, değil mi ? ama gerçek hiç de böyle değil...
her şey filmlerdeki ya da kişisel gelişim kitaplarında yazdığı gibi gelişmiyor. mutlaka zorlukları yenip başarılı olamayabiliyorsun denesen de, hoşlandığın tüm kadınlar başkasıyla çıkıp yatıyor, onunla evlenip ondan çocuk yapıyor, eee, bu ekonomik şartlarda bir ev almak bile büyük masraf istiyor ki daha tadilatı, gerekli eşyaları saymadım.
kısacası hiç de kolay olmayan hatta çoğu kişi için gerçeğe dönüşmeyecek bir tercih biçimi. siz iyisi mi beklentiye girmeden, hayal etmeden, sevdiğiniz şeyleri yaparak yaşayın ve bu sizi mutlu etsin. her şeyin değişmeyebileceğini mutlaka aklınızda bulundurun.