bugün

98'li olup o kadar zeki olduğun halde, sınıf atlayamamandır.
şu karda kışta ayağında sıcak tutan bir ayakkabısı olmayan küçük kızı gördüğün andır.
sabah uyandığınızda hiç bir heyecanınızın olmamasıdır, yataktan çıkmak istememektir. sabah için ayırdığınız son sigarayı içerken sonrasını düşünüp şimdi kim gidip sigara alıcak demektir. karnınızın acıktığını farkedememektir. eve gelen burger paket servisiyle 10 dk konuşup birlikte sigara içmektir hayata dair iç burkan detay.

sırf annenizi kırmamak için garip köhne bir şehirde istemeye istemeye okula devam etmektir. iki günde bin parçalık puzzle yapmaktır. artık satrancı sevmemektir, çünkü kaybetmek yada kazanmak umrunuzda değildir. akşam telefonu nerde unuttuğunuzu hatırlamamaktır. sabah camı açtığınızda hala kar yağdığını görüp aklınıza gelmesidir, o çok severdi diye içlenmektir. sabahlara kadar portishead dinleyip tribe girmektir. uyuyabilmek için alkol almak zorunda olmaktır. bir yerlerde sızıp ev arkadaşınızın sizi yatağa götürmesidir, üzerinizi örtmesidir. hayatınızı değiştirememekten korkmaktır ve buna rağmen umursamamak.
ağlama duygusundan yoksun olduğunuzu anladığınız andır.
bizim sahip olduklarımızın başkasının hayali olması, başkasının sahip olduğunu mütemadiyen hayal edecek oluşumuz.
Yalnızca konuşmasında kusurlar var diye sapasağlam ve yardım etmek aşkıyla yanan bir genç kızdan kan almayı reddeden Kızılay görevlileri.

Konuşmanın kanla bir ilgisi yok ama bunu yapan insanların kanı bozuk belli ki!
youtube'da eski 45'likleri ararken sağ köşede "ivana sert canlı yayın iç çamaşırsız" videosunun çıkması,
benim onu tıklamam,
sonra hadise frikik,
nez canlı yayın kazası derken yarak kürek sitelerin açılması.
bir kadın olarak penis büyütücü reklam afişlerine bakmam,
evet beni de düşündürmedi değil çocuklar...
dün süper italyan yemeği yemişken bugün kuru fasulye yiyeceğini bilmek. hayat çok garip ağalar.

not: yalnız kuru fasulyeyi ben yaptım süper, etli*.
daha dün dışardan sesler geldi. kedi köpek sesi. pencereden bir baktım ki 6-7 tane köpek bi' kediyi almış evire çevire parçalıyorlar. içim nasıl acıdı anlatamam. ulan şerefsiz köpeklerin biri bi' bacağından diğeri öteki bacağından asılıyolar. en sonunda kediyi can çekişir vaziyette bırakıp gittiler. aklıma insanoğlu geldi yine nedense...
yazık oldu kediye...

ayrıca olay ankara-çankaya belediye sınırlarında geçti.
jartiyerin çorabıyla buluştuğu yer.
biliyor musunuz;bu düğüne gider gibi okula giden kızların** anneleri tarafından bu şekilde süslenmeye teşvik edildiğini, okuyup napacak ben okula koca bulsun da kendini kurtarsın diye yolluyorum dediğini...

herkes derslerinde başarılı olamayabiliyor veya baba kızının üniversiteye gitmesine izin vermeyebiliyor.**
türlü imkansızlıklarla hayata başlayan bu kızlarımızı mı suçlayalım,belki beni de kurtarır diye kızını süsleyip okula gönderen anneyi mi suçlayalım, yoksa despot babayı mı suçlayalım?
Herkesin eşit olduğunu savunulan dunyada bazılarının biraz daha eşit olması.
gece sıkıntıdan dışarı çıkmak isteyipte, otobüs saat kaçta en sondu düşüncesiyle başbaşa kalmaktır.
8 mart dünya kadınlar gününde, milyonlarca kadın kendi günlerini kutlarken, meclisten kadına şiddet yasası geçmişken, yine aynı günde bir kadının sebepsiz yere öldürülmesidir.

http://gundem.milliyet.co....2012/1512737/default.htm
teoride paraanın puşta yakışması, pratikte ise parasız adamın gereksiz adam olduğu gerçeği.
gün gelip de, elin oğluna verdiğin tavizin onda birini rahmetli babana vermediği farketmek.
Zamanın akışı ile korktuğun insan modeline girerken kapıldığın pesimist profilinden kaçma çabasıyla geçen insan ömrünün sonra düşünmek üzere bir kenara atılması.
Knor çabuk çorba. Anne çorbası istiyorum. Anneanne çorbası da olur. Kahrolsun knor!
elini ne zaman uzatsan yanmasıdır yatağın soğuk tarafında. çift kişilik yatakta yalnız uyumaktır yüreğin onunla doluyken.
yatağa yattığınızda ışığın açık olduğunu fark etmektir.
Kadınlar gününde eylem yapan bir ablamızın kameralara gülerek "kadın cinayetlerine hayır" demesi. Çok mu komik lan.
yüzde 90 indirime girmiş bir kıyafetin bir tek size uyan bedeninin kalmamış olması.
uykusuz kalınan gecelerde sigaranın bitmiş olduğunu farketmek.
insan bir kere birine geç kalır, ve bir daha hiç kimse için acele etmez.
hayvanlara yapılan işkenceler, tecavüzler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar